Zderzenie dwóch tramwajów w centrum Łodzi. 29 osób poszkodowanych

1

W czwartek po południu w Łodzi doszło do poważnego w skutkach wypadku. Na jednej z głównych arterii miasta zderzyły się ze sobą dwa tramwaje. W wyniku zdarzenia co najmniej 29 osób zostało poszkodowanych, z czego 11 trafiło do szpitala.

Zderzenie dwóch tramwajów w centrum Łodzi. 29 osób poszkodowanych
W Łodzi zderzyły się dwa tramwaje (Facebook, Policja Województwa Łódzkiego)

Do zdarzenia doszło w czwartek 25 sierpnia około godziny 16:30 w samym centrum Łodzi. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Piłsudskiego tramwaj linii 10 wjechał w tył jadącego przed nim tramwaju linii 14.

Łódź. W centrum miasta doszło do zderzenia dwóch tramwajów

Na miejscu oprócz funkcjonariuszy policji pojawiły się zespoły ratownictwa medycznego oraz zastępy straży pożarnej. W chwili zdarzenia w tramwajach znajdowało się w sumie około 100 osób - przekazał RMF FM młodszy kapitan Maciej Tomicki z łódzkiej straży pożarnej.

Początkowo do ratowników zgłosiło się jedynie pięć poszkodowanych osób, z czasem jednak liczba rannych rosła. Na godzinę 19:00 bilans poszkodowanych wynosił 29 osób. 11 z nich zostało poddanych hospitalizacji - poinformowała PAP mł. asp. Jadwiga Czyż z łódzkiej policji drogowej

Według wstępnych danych przekazanych przez dyżurnego straży pożarnej, życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak podaje TVN24, poważne obrażenia odniosła tylko jedna osoba, u której podejrzewa się uraz kręgosłupa.

Na tę chwilę nie jest pewne, co było przyczyną wypadku. Obaj motorniczowie zostali przebadani pod kątem trzeźwości. W wydychanym przez nich powietrzu nie stwierdzono obecności alkoholu. Od obu mężczyzn pobrano krew do dodatkowych badań.

Na czas prowadzenia czynności na miejscu zdarzenia jeden pas ruchu w obrębie torowiska został całkowicie zablokowany. Sprawą zajmie się teraz Prokuratura Rejonowa Łódź-Polesie, która zbada szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Potrącony pieszy zrobił salto w powietrzu. Koszmarny wypadek w Zielonej Górze
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić