Włochy. Polak został potrącony przez samochód. Rosjanin wykorzystał okazję

Obywatel Rosji okradł Polaka, który został ranny w wypadku drogowym we Włoszech. Kiedy znajomi pomagali ratownikom przenieść poszkodowanego do karetki, Rosjanin schwycił torbę należącą do mężczyzny. – Służby sądziły, że Rosjanin chce oddać ją ofierze – relacjonują włoskie media. Gdy na jaw wyszły prawdziwe intencje złodzieja, policjanci ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna usłyszał wyrok 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu i 200 euro grzywny.

Włochy. Polak został potrącony przez samochód. Rosjanin wykorzystał okazję
Włoska policja zatrzymała 35-letniego Rosjanina (Getty Images)

Do zuchwałej kradzieży doszło w mieście Ravenna w północnych Włoszech. Rosjanin wraz z trójką znajomych był świadkiem potrącenia na ulicy Polaka cierpiącego na mutyzm.

Ranny posługiwał się językiem migowym, na miejscu nie było jednak osoby, która mogłaby tłumaczyć ten rodzaj mowy – poinformował serwis ilrestodelcarlino.it.

Myśleli, że pomaga rannemu Polakowi. Służby ruszyły w pościg za Rosjaninem

Ratownicy medyczni zdecydowali o przewiezieniu rannego Polaka do szpitala. Jak podają włoskie media, po położeniu poszkodowanego na noszach, podeszła do niego trójka Rosjan. Mieli pomóc w przetransportowaniu go do karetki. Czwarty Rosjanin chwycił należącą do Polaka torbę.

Policjanci sądzili, że mężczyzna chce ją podać poszkodowanemu – zaznacza ilrestodelcarlino.it.

Na miejscu pojawiła się chwilę później matka Polaka. Zaczęła szukać torby należącej do syna. Policjanci spostrzegli ze zdziwieniem, że mężczyzna, który wziął torbę rannego, oddalił się z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg za złodziejem. Dogonili go zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej. Na widok mundurowych mężczyzna cisnął torbę na ziemię, a później zaczął zachowywać się agresywnie.

Policjanci obezwładnili Rosjanina i skuli go kajdankami. Trójka jego znajomych zaczęła dyskutować z policjantami, prosząc o uwolnienie kolegi. Ich wysiłki spełzły jednak na niczym. Jak podają mundurowi, cała czwórka była najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu.

Ukradł torbę Polaka. 35-letni Rosjanin przyjechał do Włoch do pracy

Po wylegitymowaniu grupy Rosjan okazało się, że przyjechali do Włoch pracować. 35-letni Michaił, który ukradł torbę poszkodowanego Polaka, według włoskich mediów miał być mechanikiem w porcie. Sprawca został aresztowany i postawiony przed sądem. Usłyszał wyrok 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu i 200 euro (ok. 950 zł) grzywny.

Mężczyzna nie chciał, by o wyroku informowano rosyjską ambasadę – podaje ilrestodelcarlino.it.

Obejrzyj także: Włochy: kamera uchwyciła podpalacza. Kraj walczy z ponad 800 pożarami

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić