Zdesperowana kobieta krzyczała w stronę policjantów. Dziecko walczyło o życie

66

Policjanci z Gdańska pomogli matce szybko trafić do szpitala ze swoim 9-letnim dzieckiem, które wypiło rozpuszczalnik. W związku z tym, że całe miasto było zakorkowane, funkcjonariusze pilotowali samochód kobiety na sygnałach.

Zdesperowana kobieta krzyczała w stronę policjantów. Dziecko walczyło o życie
Policyjna eskorta dziecka, które wypiło rozpuszczalnik (Policja Pomorska)

Do nietypowej interwencji policji doszło w Gdańsku w piątek przed godziną 14. W godzinach popołudniowego szczytu, kiedy całe miasto było zakorkowane, do stojącego w korku radiowozu z samochodu obok zaczęła nagle krzyczeć zdesperowana kobieta.

Jej syn wypił rozpuszczalnik

Jak się okazało, jechała ona do szpitala ze swoim 9-letnim synem, ponieważ przez pomyłkę wypił on rozpuszczalnik. Jest to niebezpieczna substancja toksyczna, dlatego konieczna była natychmiastowa pomoc medyczna.

Policjanci od razu zdecydowali się na pomoc kobiecie. Powiadomili o interwencji oficera dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji i z włączonymi sygnałami świetlnym i dźwiękowymi zapewnili bezpieczny i szybki dojazd.

Chłopiec otrzymał szybką pomoc

Funkcjonariusze pilotowali matkę prosto do szpitala. Po asyście dziecko trafiło na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Dzięki działaniom policjantów z pomorskiej drogówki chłopiec otrzymał natychmiastową pomoc specjalistów.

Zobacz także: Policja zatrzymała pirata drogowego. Pędził 250 km/h
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić