Zdjęcie z Polski. Niecodzienny widok na ulicznej latarni

60

Mieszkańcy Żabowa w gminie Pyrzyce (woj. zachodniopomorskie) mieli okazję zobaczyć coś nadzwyczajnego. Na latarnię wdrapał się... szop pracz. Mało tego, zmęczone zwierzę postanowiło uciąć sobie drzemkę na wysokości.

Zdjęcie z Polski. Niecodzienny widok na ulicznej latarni
Zdjęcie z Polski. Niecodzienny widok na ulicznej latarni (Facebook, Ochotnicza Straż Pożarna w Żabowie KSRG)

Szop pracz wdrapał się na miejską latarnię w Żabowie. Zwierzę postanowiło zdrzemnąć się tam, gdzie nikt go nie dopadnie. Niestety, szop nieco się przeliczył, bo na miejsce przyjechała straż pożarna.

Jak podaje TVN24, Ochotnicza Straż Pożarna w Żabowie otrzymała zgłoszenie o zwierzęciu śpiącym na latarni w środowe popołudnie 27 kwietnia. Gdy ekipa przyjechała na miejsce, strażacy zabrali się do pracy. Najpierw zabezpieczyli teren, a następnie wezwali pogotowie energetyczne. Wszystko po to, by odłączyć prąd i ściągnąć szopa pracza bezpiecznie na ziemię.

Strażacy przy pomocy podnośnika zdjęli szopa i wypuścili na wolność. Nie spodziewali się jednak, że zwierzę... wejdzie na latarnię ponownie. Gdy tylko funkcjonariusze zaczęli zbierać sprzęt, zaspany szop powrócił do swojego nietypowego łóżka.

Za drugim razem strażacy schwytali zwierzę do specjalnego worka. Nie mogli ryzykować, że szop pracz kolejny raz wskoczy na latarnię. Wywieźli go więc do lasu i tam wypuścili. Miejmy nadzieję, że odnalazł już schronienie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Tajemnice życia z szopem. Ten zwierzak jest jak dziecko
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić