Zduńska Wola. Chytry 70-latek przywłaszczył sobie ponad 18 tys. złotych

116

W kantorze walut w Zduńskiej Woli 70-letni klient przywłaszczył sobie ponad 18 tysięcy złotych. Wyszedł z kantoru i nie zareagował na to, że dostał pięciokrotnie więcej pieniędzy niż powinien. Tydzień później, policjant po służbie, zobaczył oszusta na ulicy i poznał, że to osoba z monitoringu kantoru. Przywłaszczenie to przestępstwo, za które grozi kara do lat 3 więzienia.

Zduńska Wola. Chytry 70-latek przywłaszczył sobie ponad 18 tys. złotych
Zdjęcie ilustracyjne. (Policja)

Na początku sierpnia br. do jednego z kantorów walut w Zduńskiej Woli (woj. łódzkie) przyszedł 70-letni mieszkaniec tego miasta. Wymieniał 1 tys. euro na złotówki. Kasjerka przez zwykłą ludzką pomyłkę zamiast 1, wcisnęła palcem 5 co spowodowało, że kalkulator przeliczył nominały, jakby było ich 5 razy więcej. Kobieta wypłaciła przez to klientowi za dużo pieniędzy o 18 680 zł. Mężczyzna widział, jak kasjerka rozkłada na ladzie pieniądze i daje mu ich za dużo, ale nie zareagował. Zabrał gotówkę i wyszedł z kantoru.

70-latek przyszedł do kantoru ponownie, przynosząc do wymiany kolejne 1 tys. euro, ale tym razem kasjerka przeliczyła wszystko prawidłowo.

Po rozliczeniu kasy kantoru okazało się, że brakuje 18 680 zł. Kasjerka złożyła zawiadomienie o przywłaszczeniu pieniędzy. Z monitoringu wygenerowano zdjęcie oszusta, które zostało udostępnione zduńskowolskim mundurowym.

Policjant rozpoznał 70-latka

Tydzień później, policjant w czasie wolnym, będąc po służbie na spacerze w centrum Zduńskiej Woli, zobaczył seniora pod supermarketem. Funkcjonariusz skojarzył twarz mężczyzny z tą z monitoringu kantoru. Natychmiast poinformował o tym dyżurnego i podszedł do mężczyzny. Przedstawił się i poinformował, że już nadjeżdża partol w celu weryfikacji danych.

70-letni zduńskowolanin po przesłuchaniu na komendzie przyznał się do winy. Usłyszał zarzuty. Odzyskano całą przywłaszczoną kwotę. Przywłaszczenie to przestępstwo umyślne, które podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Zobacz także: Rekordowo wysokie ceny nad morzem? Ekspert o "specyficznym roku"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić