Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Ksiądz dyrektor zatrzymany. Skandal w Lubinie

500
Podziel się:

Nie milkną echa wokół zatrzymania przez policję duchownego w Lubinie. Wokół księdza Grzegorza O., będącego dyrektorem Salezjańskiej Szkoły Podstawowej, pojawiły się podejrzenia posiadania materiałów o treściach pedofilskich.

Ksiądz dyrektor zatrzymany. Skandal w Lubinie
Policja zatrzymała księdza (zdjęcie ilustracyjne) (Pixabay)

Pierwszy o skandalicznej sprawie napisał portal zmiedzi.pl. W sieci pojawiły się kompromitujące informacje dot. księdza Grzegorza O. Dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie został zatrzymany przez policję w związku z podejrzeniami, iż posiadał materiały o treściach pedofilskich. Informacja była szokiem dla szkolnego środowiska.

21 sierpnia na stronie internetowej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie pojawił się komunikat ws. dyrektora. Rzecznik prasowy poinformował, że ks. Grzegorz O. został odwołany z funkcji, którą pełnił. Napisano również, że cała instytucja wyraża ubolewanie nad sytuacją z duchownym. Placówka nadal będzie bezpiecznie funkcjonować pod nowym kierownictwem.

W związku z zatrzymaniem w Lubinie przez organa ścigania księdza Grzegorza O., współbrata przynależącego do naszej inspektorii, wyrażamy ubolewanie i głębokie zatroskanie. Zgodnie z obowiązującymi procedurami ks. Grzegorz został bezzwłocznie odwołany z funkcji dyrektora naszej lubińskiej szkoły podstawowej, a placówce zapewniono dalsze, bezpieczne funkcjonowanie pod nowym kierownictwem - napisano w komunikacie.

"Sytuacja ta jest dla nas zaskoczeniem"

Rzecznik prasowy podkreślił, że cała sytuacja jest zaskoczeniem dla środowiska. Ks. Grzegorz O. nigdy wcześniej nie miał problemów z prawem. Podkreślono, że szkoła współpracuje z policją, aby jak najszybciej wyjaśnić całą sprawę. We wrześniu minęłyby równo dwa lata, odkąd aresztowany kapłan został dyrektorem placówki oświaty.

Sytuacja ta jest dla nas zaskoczeniem, gdyż nikt wcześniej nie wysuwał żadnych oskarżeń wobec osoby tego kapłana. W pełni współpracujemy z policją i prokuraturą w celu rzetelnego wyjaśnienia całej sprawy. Jednocześnie informujemy, że do udzielania jakichkolwiek informacji oraz wypowiadania się w tej sprawie upoważniona jest jedynie kancelaria adwokacka reprezentująca ks. Grzegorza - stwierdził rzecznik prasowy ks. Jerzy Babiak.
Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(500)
Tfu
3 miesiące temu
Czy jest gorsze zło nad diabła w ornacie
Gosc
4 miesiące temu
To nie przypadkiem u nich kilka lat temu były otrzęsiny z bita śmietana na kolanach którą ktoś umorzył teraz powinni przyglądnąć się tym co prowadzili to postępowanie i umorzyli
Spity
4 miesiące temu
Czy ci faceci w koloratkach przechodzą jakieś psychiatryczne testy i badania?
Juzo
4 miesiące temu
Można powiedzieć tylko jedno: Bóg tak chciał.
ministrant
4 miesiące temu
Wolne niedziele dla księży.
pl.
4 miesiące temu
Ksiądz tłumaczy, skąd miał dwa miliony. Wierni nie zostawiają suchej nitki: był jak komornik Proboszcz parafii w Domostawie (woj. podkarpackie) twierdzi, że dwa mln zł, które w dniu przejścia na emeryturę przelał sobie z konta parafii, tak naprawdę należały do niego. Wierni mają jednak co do tego wątpliwości. Jak ujawniają, ksiądz miał kajecik, w którym zapisywał "dług" każdego, kto nie płacił na kościół i karał, jeśli ktoś go nie spłacał. "Chodził jak komornik"
Takie tam
4 miesiące temu
Dobrze że wymyślono diabła zawsze jest komu winę przypisać, a zresztą te dzieci to lucyferki wcielone
Krzysztof
4 miesiące temu
Który to już księżulo z kolei? Bo straciłem rachubę.
A kiedy
4 miesiące temu
ten z Torunia ?
Prezes
4 miesiące temu
Ma takie ciągotki i nic na to nie poradzimy .
czarnek z lub...
4 miesiące temu
...ja wierze w wieże, katowaliby do wieży
apuus
4 miesiące temu
Kler, to zło w ornacie.
polak
4 miesiące temu
wyprowadzic religie ze szkol bo dzieci saw niebezpieczenstwie
Taka prawda
4 miesiące temu
Do puki PiS i Solidarna Polska będzie u władzy barmanom nic nie grozi
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić