Zgarnął 108 punktów karnych! Motocykliście grozi 5 lat

6

Policjanci z piekarskiej drogówki ruszyli w pościg za 20-letnim mieszkańcem Radzionkowa, który kierując motocyklem, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki. Mężczyzna nie zważał na znaki drogowe i inne pojazdy na drodze. Motocykliście grozi teraz do 5 lat więzienia.

Zgarnął 108 punktów karnych! Motocykliście grozi 5 lat
. (Policja)

W poniedziałek 15 maja po 18.00 policjanci z piekarskiej drogówki podczas kontroli ruchu przy przejściu dla pieszych postanowili zatrzymać do kontroli drogowej motocyklistę jadącego w stronę Bytomia.

Kierujący jednośladem zignorował sygnał mundurowych i gwałtownie przyśpieszył, omijając policjanta. Stróże prawa ruszyli w pościg za motocyklistą, który nie zwracając uwagi na sygnały świetlne i dźwiękowe, kontynuował ucieczkę ul. Miarki, a następnie DW 911, popełniając przy tym szereg wykroczeń oraz powodując zagrożenie na drodze.

Policjanci w rejonie stacji benzynowej przy DW 911, zajechali radiowozem drogę motocykliście i zakończyli jego szaleńczą jazdę - relacjonuje policja w Piekarach Śląskich.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ostre podwyżki mandatów od 2022 r. Jakie zmiany czekają kierowców?

20-latek zgarnął 108 punktów karnych.

Jak się okazało, kierujący jednośladem 20-latek miał już na swoim koncie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został on doprowadzony do prokuratora, który zastosował wobec niego policyjny dozór.

Za niestosowanie się do sądowego zakazu, niezatrzymanie do kontroli oraz szereg wykroczeń, grozi mu do 5 lat więzienia, kolejny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz aż 108 punktów karnych.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić