aktualizacja 

Zgrzeszył w zakrystii. 18-latkowi grozi do 5 lat więzienia

425

Policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca Łęcznej, który wybił szyby w oknach zakrystii na terenie parafii pod wezwaniem świętej Mari Magdaleny w Łęcznej. Powstałe straty zostały oszacowane na kwotę 1500 złotych. Jak się okazało, to już drugi raz, kiedy zdemolował tę samą parafię.

Zgrzeszył w zakrystii. 18-latkowi grozi do 5 lat więzienia
Policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca Łęcznej, który wybił szyby w oknach zakrystii na terenie parafii w Łęcznej. (Policja)

W miniony czwartek policjanci z Łęcznej otrzymali zgłoszenie dotyczące wybicia okien na terenie parafii pod wezwaniem świętej Mari Magdaleny w Łęcznej. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze. Jak się okazało, wandal wybił dwie szyby w pomieszczeniach zakrystii.

Powstałe straty zostały oszacowane na kwotę 1500 złotych. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wykonali między innymi oględziny i zabezpieczyli monitoring.

Na podstawie zebranych w sprawie informacji, ustaleń, a także współpracy z księżmi funkcjonariusze wytypowali sprawcę. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Łęcznej. Młody mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do policyjnej celi.

Jak ustalili policjanci, w połowie listopada 18-latek zniszczył również 3 klosze do lamp oraz oświetlenie w tej samej parafii. Wówczas straty oszacowano na kwotę 500 złotych. Mężczyzna odpowie również za zniszczenie plakatów, które znajdowały się na szybie przy wejściu do domu parafialnego parafii pod wezwaniem świętej Barbary w Łęcznej.

18-latek za popełnione wykroczenia usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Wjechał busem w pieszą na przejściu. Nagranie wypadku w lubelskim
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić