Łukasz Maziewski
Łukasz Maziewski| 

Policjant "BOA" zatrzymany. Kariera skończona za 5 zł?

2124

Znany policjant, instruktor strzelectwa i wykładowca z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, został w listopadzie zatrzymany w Jabłonnie. Mężczyzna podmienił w sklepie budowlanym wiertła. Różnica w ich wartości wynosiła około 5 zł. Policjant był delegowany do... Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA". Nie był jednak jego funkcjonariuszem.

Policjant "BOA" zatrzymany. Kariera skończona za 5 zł?
Zatrzymanie - zdjęcie poglądowe (Policja)

Oto #HIT2021. Przypominamy najlepsze materiały mijającego roku.

Policjant to Grzegorz Z. - 47-letni podinspektor. W służbie jest 28 lat. Pod koniec listopada 2021 roku został zatrzymany w jednym z marketów budowlanych w Jabłonnie. Miał podmienić wiertła: droższe, warte ok. 43 zł, przełożył do opakowania po tańszym, wartym ok. 38 zł.

Na miejsce wezwany został zastępca szefa Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. Powiadomiono także prokuraturę oraz Biuro Spraw Wewnętrznych, ale nie tylko. Informacja trafiła także do... CPKP "BOA".

Policjant bowiem, jak mówi nasz informator, został delegowany właśnie do elitarnego oddziału kontrterrorystycznego. Wcześniej odbywał służbę w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Zajmował się instruktażem strzelectwa.

Zobacz także: Bunt imigrantów w Wędrzynie. Lubuska policja opublikowała nagranie

Na miejscu zdarzenia zabezpieczono także sklepowy monitoring i powiadomiono prokuraturę.

Katarzyna Skrzeczkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, informowała w rozmowie z o2, że o sprawie powiadomione zostało Biuro Spraw Wewnętrznych. Jak opisywał portal radia RMF FM, wobec policjanta wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Może ono zakończyć się wydaleniem ze służby.

Byłby to koniec kariery doświadczonego podinspektora. To w środowisku policyjnym znana postać. Często udzielał się na policyjnych imprezach i zawodach sportowych. Jak mówi nasz rozmówca, do elitarnego oddziału miał on zostać - jak słyszymy - delegowany za niewłaściwe zachowania wobec kursantki z legionowskiego CSP. W drugą stronę także trafił policjant, niezbyt lubiany w BOA, czy nawet mający w jednostce status osoby niechcianej.

To kolejna gorzka historia z CPKP w ostatnim czasie. W połowie października zatrzymany został wysoki rangą oficer jednostki, który po pijanemu spowodował kolizję drogową. Miał około 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić