Zgwałcona Liza nie żyje. Sprawca Dorian S. wciąż nie ma obrońcy

49

Ta tragedia nie mieści się w głowie. W nocy z 24 na 25 lutego br. w Warszawie 25-letnia Białorusinka Liza została bestialsko zgwałcona i podduszona przez 23-letniego mieszkańca stolicy, Doriana S. Kobieta zmarła w szpitalu. Teraz okazuje się, że sprawca brutalnego napadu wciąż nie ma jeszcze swego obrońcy.

Zgwałcona Liza nie żyje. Sprawca Dorian S. wciąż nie ma obrońcy
Zgwałcona Liza nie żyje. Sprawca wciąż bez adwokata... (Instagram, Policja)

Na myśl o tej tragedii łzy same płyną do oczu. 25-letnia Liza (pochodząca z Białorusi, a na co dzień mieszkająca w Polsce) wracała ze spotkania ze znajomymi, gdy nieopodal ulicy Żurawiej w Warszawie zaczaił się na nią 23-letni mieszkaniec stolicy - Dorian S.

Mężczyzna przystawił ofierze nóż do gardła i z impetem wciągnął ją na klatkę schodową. Tam dusił Lizę do nieprzytomności, a także brutalnie zgwałcił. Po szokującym czynie uciekł z miejsca zdarzenia.

Ranną kobietę znalazł dopiero dozorca. Poszkodowana w bardzo ciężkim stanie trafiła do szpitala. Tam po kilku dniach zmarła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dramatyczna historia Katarzyny. To tylko "zabawa w dorosłych"

Zgwałcona Liza nie żyje. Sprawca wciąż nie ma obrońcy

23-letni Dorian S. został zatrzymany przez policję jeszcze tego samego dnia, w którym skrzywdził Białorusinkę. Trafił do tymczasowego aresztu.

Postawiono mu także zarzuty prokuratorskie (usiłowanie zabójstwa kobiety na tle rabunkowym i seksualnym), które jednak niebawem mogą ulec zmianie na cięższe, jeśli sekcja zwłok 25-latki wykaże, że to on bezpośrednio przyczynił się do śmierci Lizy. Wówczas usłyszy zarzut zabójstwa Białorusinki.

Portal Onet nieoficjalnie ustalił właśnie, że Dorian S. wciąż nie ma swojego adwokata, który będzie go bronił w postępowaniu. Ani sam sprawca, ani też jego rodzina nie zadbali bowiem o obrońcę z wyboru.

Jak podkreślają nasze źródła, to rzadko spotykana sytuacja przy tego typu przestępstwach. Nie wiadomo, czy przyczyną jest np. kwestia finansowa, kłopot ze znalezieniem odpowiedniego prawnika czy jakiś inny problem - czytamy na Onet.pl.

W związku z tym 23-latek otrzyma już za niedługo obrońcę... z urzędu. Z wnioskiem o to wystąpiła już nawet prokuratura. Bowiem przy tego typu przestępstwach obrona jest obligatoryjna (obowiązkowa).

Oddałbym swoje życie tej dziewczynie, gdybym mógł. I chcę wam powiedzieć, że nie zostawiamy Doriana, bo jaki rodzic w potrzebie zostawia własne dziecko, dla was jest bestią, ale dla mnie synem i jak pomyślę, co zrobił, i że całe życie będzie za kratami, nie przyjmuję tego do głowy - pisał kilka dni temu na Facebooku ojciec Doriana S.
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić