aktualizacja 

Zima zaskoczyła drogowców w Sosnowcu. Niepełnosprawna dziewczyna utknęła na przystanku

54

Zima jak co roku zaskoczyła drogowców. Wiele dróg i chodników pozostaje nieodśnieżonych, w wyniku czego ludzie starsi czy niepełnosprawni nie mogą swobodnie się poruszać. W Sosnowcu niepełnosprawna dziewczyna ugrzęzła w śniegu na przystanku autobusowym. W sprawie zainterweniował miejski radny.

Zima zaskoczyła drogowców w Sosnowcu. Niepełnosprawna dziewczyna utknęła na przystanku
Dziewczyna jeżdżąca na wózku ugrzęzła w śniegu (X)

Choć śnieg zimą nie powinien dziwić, to ten zalegający na chodnikach i przystankach w wielu miejscowościach w Polsce nadal stanowi zagadkę: "czy zima zaskoczyła drogowców"?

Z zalegającym na przystanku i chodniku śniegiem musiała zmierzyć się mieszkanka Sosnowca, która wraz ze swoją córką, poruszającą się na wózku inwalidzkim, w piątkowe popołudnie wracała z wizyty u lekarza. Jej historię opisał radny miejski Damian Żurawski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Odśnieżali dach bez zabezpieczeń. Nagranie z Gliwic rozgrzało internautów

Jak dowiadujemy się z posta udostępnionego na portalu X (Twitter), 8 grudnia Żurawski otrzymał telefon od mieszkańca Sosnowca. Usłyszał o dziewczynie na wózku, która ugrzęzła w śniegu na jednym z przystanków autobusowym. Dostał też zdjęcie.

Gdy zobaczyłem zdjęcie, ogarnęło mnie uczucie głębokiego ubolewania – przystanek po prostu został przeoczony przez pracowników MZKU (red. Miejski Zarząd Usług Komunalnych) - napisał radny.

Na fotografii widać, że cały chodnik w pobliżu przystanku pokryty był grubą warstwą śniegu. Żurawski wytłumaczył pracowników drogowych "ogromem pracy" i jak dodał we wpisie, sam chwycił za łopatę, po czym pobiegł odśnieżać wspomniany przystanek

Skontaktowałem się z mamą dziewczynki na wózku, przeprosiłem i obiecałem, że w ciągu 15 minut przystanek zostanie odśnieżony. Po chwili usuwania śniegu, dołączyli do mnie pracownicy MZUK i wspólnymi siłami udało nam się całkowicie oczyścić przystanek - poinformował Żurawski.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić