aktualizacja 

Odśnieżanie w Tatrach. Wielu nie będzie mogło oderwać wzroku

48

W Tatrach wciąż zalegają potężne połacie śniegu - ciężka harówka, jaką jest odśnieżanie, może jednak przynieść sporo radości. Pokazuje to najnowsze nagranie prosto z Instagrama.

Odśnieżanie w Tatrach. Wielu nie będzie mogło oderwać wzroku
Odśnieżanie Chaty Zamkowskiego. (Instagram)

Ostatnie, intensywne opady śniegu sprawiły, że w całej Polsce zapanowały iście zimowe warunki. Widać to zwłaszcza w górach, gdzie potężne ilości białego puchu zalegają na popularnych szlakach czy ścieżkach.

Co ważne, ze względu na obostrzenia, odśnieżanie wielu popularnych miejsc w Tatrach nie może odbywać się z wykorzystaniem sprzętu mechanicznego. Wówczas w ruch idą pospolite łopaty, co wymaga nie tylko sporej siły, ale także - nierzadko - zaangażowania wielu osób.

Jak się jednak okazuje, mozolne odśnieżanie może także stanowić znakomitą rozrywkę. Przekonuje o tym krótki materiał wideo, jaki pojawił się na oficjalnym profilu słowackich Tatr na Instagramie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zagrożenie lawinowe w Tatrach. "Część ludzi jest kompletnie nieświadoma"

Odśnieżanie może przynieść sporo radości!

Krótkie nagranie pokazuje proces odśnieżania Chaty Zamkowskiego. To schronisko położone w Dolinie Małej Zimnej Wody, w słowackich Tatrach Wysokich. Pozbywanie się nadmiarowego śniegu odbywa się jednak w wyjątkowych okolicznościach.

Łopatami posługują się bowiem mężczyźni rozebrani do pasa. Co więcej, prowadzą oni regularną bitwę śnieżną, obsypując się świeżym puchem i niejako hartując w niskich temperaturach. Widać, że mężczyznom ta zabawa daje sporo radości, co potwierdzają chóralne okrzyki. Całe zamieszanie jest podziwiane przez kobiety, które rejestrują zdarzenie za pośrednictwem smartfonów.

Choć nagranie prezentuje się uroczo, to warto pamiętać, że wycieczki w wyższe partie Tatr to wciąż spore ryzyko. Szlaki są bardzo niebezpieczne, a piesze wędrówki w góry zalecane są głównie osobom mającym spore doświadczenie i posiadającym kompletne wyposażenie, mogące uratować nas w przypadku przejścia lawiny.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić