Złamały zakaz. Lodowy nawis spadł na dwie nastolatki

30

W szkole przy ulicy Wyspiańskiego w Bielsku-Białej od dachu budynku oderwał się lód, który spadł i ranił dwie nastolatki. Obie dziewczyny trafiły do szpitali. Jedna z nich ma rozciętą głowę, a druga bez poważniejszych obrażeń pozostanie na obserwacji.

Złamały zakaz. Lodowy nawis spadł na dwie nastolatki
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej (Facebook, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej)

Do zdarzenia doszło 22 grudnia tuż po godzinie 9:00. Z dachu szkoły przy ul. Wyspiańskiego w Bielsku-Białej oderwał się kawałek lodu, który spadł i uderzył w dwie przechodzące tamtędy nastolatki.

Lód ranił dwie dziewczyny

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że na miejscu natychmiast rozpoczęto działania. Nastolatki trafiły pod opiekę medyków.

14-latka z rozciętą głową została zabrana przez Bielskie Pogotowie Ratunkowe do szpitala pediatrycznego w Bielsku-Białej, druga z dziewczyn w wieku 18 lat bez zewnętrznych obrażeń została zabrana do szpitala wojewódzkiego na obserwację - poinformowała straż pożarna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Święta w Izraelu to nie tylko Boże Narodzenie. "Żydzi obchodzą teraz swoje święto"

Jak przekazuje TVN24 dziewczyny wchodziły do szkoły drzwiami, które zostały wyłączone z użytkowania. Miejsce było odgrodzone taśmą właśnie ze względu na spadający z dachu śnieg.

Wyłączenie to polegało na ogrodzeniu taśmą tych drzwi właśnie z obawy na to, że ten śnieg zalegający na dachu może spaść. Z tego, co wiem, to młodzież to lekceważyła i podniosła tę taśmę i wchodziła tymi drzwiami do placówki - powiedziała TVN24 Katarzyna Chrobak z policji w Bielsku-Białej. Dodała.

Na miejscu przeprowadzono oględziny, zostanie także wszczęte postępowanie. Dyrektorka szkoły, Jolanta Wikło, zapewnia, że miejsce było ogrodzone taśmami. Widoczne były także informacje o zakazie przejścia.

Miejsce, na które spadł śnieg było zabezpieczone - ogrodzone taśmą z informacją o zakazie przejścia. Zakaz ten został samowolnie złamany przez dwie uczennice klasy IV technikum tutejszego zespołu szkół - przekazuje w oświadczeniu dyrektor.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić