aktualizacja 

Złodzieje wypatrzyli węgiel. Szybka akcja

16

Złodzieje wypatrzyli węgiel w jednym z niezamieszkałych domów w gminie Wąwolnica (woj. lubelskie). Wyposażeni w łopatę, taczkę i worki, próbowali skraść opał. Zanim zostali zauważeni przez czujnego sąsiada, zdążyli napełnić 28 worków, z czego część umieścili już na przyczepce samochodowej.

Złodzieje wypatrzyli węgiel. Szybka akcja
Wypatrzyli węgiel na posesji. Postanowili go ukraść (Policja)

Ceny węgla w październiku 2022 roku biją rekordy. Wartość tony węgla w Polsce wzrosła od zeszłego roku z 800-1000 zł do nawet 3000-4000 zł. Właśnie tyle trzeba obecnie zapłacić za ekogroszek, węgiel sortymentu orzech czy groszek. Węgiel w kopalniach bądź u największego producenta PGG jest tańszy, ale bardzo trudno go kupić.

Z tym problemem starało się uporać dwóch mężczyzn, którzy wypatrzyli zapasy węgla w niezamieszkałym domu. Kilka dni temu policja z Puław otrzymała zgłoszenie, że dwaj mężczyźni wynoszą węgiel z budynku i ładują go na przyczepkę samochodową. Zauważył ich właściciel sąsiedniej działki, na której przyłapani złodzieje zaparkowali swój samochód.

Funkcjonariusze policji zastali na posesji zgłaszającego oraz dwóch mężczyzn z gminy Garbów. Stróże prawa ustalili, że podejrzewani w wieku 39 i 44 lat rzeczywiście ładowali na przyczepkę węgiel, który wynieśli ze starego domu. Najpierw spakowali węgiel do 28 worków, a następnie wywieźli taczką i umieścili go na przyczepce. W sumie wynieśli w ten sposób blisko 800 kilogramów surowca o wartości ponad 2600 złotych. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Kradli węgiel, a wcześniej jabłka?

Jak się okazało, kradzież węgla to nie jedyne tego typu zdarzenie zaistniałe w ostatnim czasie na posesji. Policjanci z Nałęczowa prowadzą też sprawę o wykroczenie polegające na kradzieży jabłek, do której doszło tam kilka dni wcześniej. Postępowanie wyjaśni, czy i jaki związek mają mieszkańcy gminy Garbów ze zniknięciem owoców.

W sprawie usiłowania kradzieży węgla obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty. Mogą trafić za kraty nawet na 10 lat.

Zobacz także: "Dramatyczna sytuacja Rosji". Amerykanie potwierdzają
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić