Wróć na
Mateusz Domański
|

Zmarł Bartłomiej Skrzyński. Wszyscy są poruszeni. Głos zabrał nawet Andrzej Duda

0
Podziel się

We wtorek zmarł Bartłomiej Skrzyński. Był człowiekiem absolutnie wyjątkowym. Kochał sport, a do tego każdego dnia walczył z utrudnieniami, jakie napotykają niepełnosprawni. Jego odejście poruszyło całą Polskę. Głos zabrał nawet prezydent Andrzej Duda.

Zmarł Bartłomiej Skrzyński. Wszyscy są poruszeni. Głos zabrał nawet Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda żegna Bartłomieja Skrzyńskiego (PAP)
bDaofqKt

Bartłomiejowi Skrzyńskiemu nigdy nie brakowało energii. Do działania na wielu płaszczyznach nie zniechęcały go różne przeciwności losu. Główną z nich był postępujący zanik mięśni. Przez tę chorobę Skrzyński musiał poruszać się na wózku inwalidzkim.

Od lat był przedstawicielem osób niepełnosprawnych z Wrocławia. Ostatnio sprawował funkcję rzecznika miasta Wrocławia ds. osób z niepełnosprawnością i dyrektora miejskiego biura "Wrocław bez barier". Inicjował wiele akcji społecznych.

bDaofqKv

Starał się usuwać rozmaite bariery architektoniczne, a taże społeczne. Walczył ze stereotypami na temat osób niepełnosprawnych.

Był człowiekiem, który kochał sport. Szczególną sympatią darzył żużlową Betard Spartę Wrocław. Można go było zobaczyć na wielu stadionach. Zajmował się też dziennikarstwem. W przeszłości był związany m.in. z portalem WP SportoweFakty.

Bartłomiej Skrzyński nie żyje. Żegna go prezydent RP

Wiadomość o śmierci Skrzyńskiego bardzo mocno poruszyła całą Polskę. Tego wielkiego człowieka z Wrocławia pożegnał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

bDaofqKB
Zmarł Bartłomiej Skrzyński "Skrzynia", jedna z najbardziej znanych postaci w środowisku osób z niepełnosprawnościami. Był dziennikarzem, społecznikiem i rzecznikiem niepełnosprawnych Miasta Wrocław. Miał 41 lat. Nie skupiał się na sobie, służył innym ludziom. Czynił dobro. Spoczywaj w pokoju - przekazał.
bDaofqKW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić