Zmarł znany chirurg z Torunia. Miał zaledwie 49 lat
Zmarł Paweł Drojecki – ceniony toruński chirurg. Miał zaledwie 49 lat. W ostatnich latach zmagał się z nieuleczalną chorobą. Bliscy poinformowali, kiedy odbędzie się pogrzeb lekarza.
Toruńskie media przekazały smutną informację. W sobotę, 28 czerwca, w wieku 49 lat odszedł Paweł Drojecki - ceniony chirurg naczyniowy, który przez wiele lat pracował w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, zdobywając uznanie zarówno wśród pacjentów, jak i współpracowników.
W swojej 17-letniej karierze zajmował się między innymi ostrymi tętniakami aorty, ostrym niedokrwieniem kończyn, leczył ofiary wypadków - informuje portal ototorun.pl.
Tusk kontra Nawrocki. Polacy wybrali ulubieńca
Życie Pawła Drojeckiego zmieniła diagnoza, którą postawiono w 2019 r. Okazało się, że lekarz choruje na stwardnienie zanikowe boczne. "Nagle z osoby niosącej pomoc stał się człowiekiem potrzebującym wsparcia. Choroba krok po kroku, mięsień po mięśniu atakuje coraz bardziej… Paweł z aktywnej, radosnej osoby przeistoczył się w pacjenta poruszającego się na wózku inwalidzkim" - czytamy w opisie zbiórki, którą założono na portalu siepomaga.pl.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
W poszukiwaniu ratunku Paweł Drojecki zdecydował się na eksperymentalną terapię komórkami macierzystymi w klinice w Seulu. Koszty leczenia pokryto dzięki wsparciu mieszkańców Torunia oraz licznym akcjom charytatywnym.
Pogrzeb Pawła Drojeckiego
W ostatnich latach życia lekarz poruszał się na wózku inwalidzkim sterowanym brodą, nie tracąc przy tym determinacji w walce o zdrowie.
Bliscy lekarza ujawnili, że zmarł we śnie i do końca zachował trzeźwy umysł. Pogrzeb cenionego chirurga odbędzie się 2 lipca o godz. 15:00 na cmentarzu w Kaszczorku. "Będzie to uroczystość świecka, ale dla chętnych będzie też możliwość uczestniczenia we mszy, o godzinie 14:00" - poinformowała rodzina lekarza w mediach społecznościowych.
Źródło: ototorun.pl, gra.fm