"Zmarły przeleży przez niedzielę". Ksiądz nie przekonał ludzi

21

Katolicki ksiądz Piotr Jarosiewicz już nie raz musiał mierzyć się z trudnymi pytaniami od swoich widzów. Tym razem na TikToku "został wywołany do tablicy" przez pewnego ciekawskiego internautę, którego interesował konkretny zabobon. Chodziło o dzień śmierci człowieka.

"Zmarły przeleży przez niedzielę". Ksiądz nie przekonał ludzi
Ksiądz Jarosiewicz mówi o przesądzie dotyczącym dnia śmierci. (TikTok, Piotr Jarosiewicz)

Ksiądz Piotr Jarosiewicz to znany i lubiany katecheta oraz rekolekcjonista z parafii w diecezji drohiczyńskiej (województwo podlaskie). W wolnym czasie kapłan ewangelizuje internautów na własnym koncie na TikToku. W tym miejscu zgromadził już ponad 292 tysiące widzów. Jego profil polubiono zaś 9,5 miliona razy.

"Zmarły przeleży przez niedzielę, to pociągnie". Ksiądz o dniu śmierci człowieka

Co ksiądz myśli o tym, że ludzie wierzą, że jeśli zmarły przeleży przez niedzielę, to pociągnie inne osoby za sobą? - pytał jeden użytkownik.

Ksiądz Piotr Jarosiewicz opublikował nowe wideo, w którym wyjaśnił swoje stanowisko. Zaczął od dość oczywistego stwierdzenia. - Bóg jest Panem życia i śmierci. To on decyduje, kiedy się rodzimy i umieramy - przypomniał widzom duchowny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowe regulacje w Kościele. Czego brakuje w dokumencie Jędraszewskiego?
Pismo Święte mówi, że w chwili śmierci wychodzimy z rzeczywistości czasu (...). W momencie, kiedy umieramy już nie podlegamy czasowi, nie ma znaczenia, czy jest to poniedziałek, wtorek, czy środa (...) - dodawał.

- Jak przeleżymy dwa, czy trzy dni, to tak naprawdę już potem nie ma czasu u Boga. Zmarły nie posiada takiej mocy, jaką Bóg. Myślę, że to zabobon - skwitował dosadnie ksiądz Jarosiewicz.

Filmik wzbudził niemałe zainteresowanie pośród widzów. Wielu użytkowników popularnej aplikacji pozostawiało pod wideo własne opinie. "Mam już ponad 40 lat. U nas na wsi niestety to się sprawdza. Zawsze!" - pisała jedna osoba. "Niech to będzie zabobon, ale pochodzę z malutkiej parafii i mogę tylko powiedzieć, że coś w tym jest" - dodawała inna.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić