Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Zmiana na polskich stacjach. Przejściowe paliwo weszło od października

14

Na stacjach wymienione zostały paliwa. Ma to oczywiście związek ze zbliżającą się zimą. Obecnie dostępne mieszanki są w pełni odporne na przymrozki.

Zmiana na polskich stacjach. Przejściowe paliwo weszło od października
Zmiana paliwa na stacjach (Pixabay)

Jeżeli masz pusty bak, to śmiało możesz udać się na stację paliw i zalać go do pełna. Jak zaznacza autokult.pl, obecnie dostępne paliwa dają pewność, że nie zaskoczy cię żaden przymrozek.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra gospodarki z 9 października 2015 roku, od 1 października stacje działające w Polsce są zobowiązane do oferowania paliwa przejściowego. Jest ono bardziej odporne na niskie temperatury niż letnie, oferowane przy dystrybutorach od 16 kwietnia do 30 września.

Zmiana paliwa. Najważniejsza dla właścicieli diesli

Serwis autokult.pl zaznacza, że gdy zmieniają się pory roku, to najważniejszym parametrem oleju napędowego jest temperatura zablokowania zimnego filtra (CFFP).

Przy ujemnych temperaturach z oleju napędowego wytrącają się kryształki parafiny, które mogą zatkać filtr. By tak się nie stało, producenci i dystrybutorzy paliw stosują dodatki, które obniżają temperaturę zblokowania zimnego filtra.

Od 1 października zmieniła się również benzyna. Teraz paliwo jest bardziej lotne, o wyższej prężności par. To ułatwia rozruch silnika.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić