Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Zmiana paliwa na stacjach. Co nowego od 16 listopada?

9

Od 16 listopada polskie stacje muszą sprzedawać zimowe paliwo. Jest to uregulowane przepisami. To szczególnie ważne dla posiadaczy samochodów z silnikiem Diesla.

Zmiana paliwa na stacjach. Co nowego od 16 listopada?
Od poniedziałku na stacjach zimowe paliwo (Pixabay)

Wraz z nadejściem zimy osoby posiadające auta z silnikami Diesla z niepokojem patrzą na termometry. Dlaczego? Ano dlatego, że gdy pojawia się mróz, często mają pewne problemy.

W oleju napędowym pod wpływem ujemnej temperatury wytrąca się parafina. To może sprawić, że pompa paliwa się zatka. Takie problemy mogą też spotkać układ wtryskowy.

By temu zapobiec, stosuje się dodatki do paliwa. Od 16 listopada do końca lutego do obrotu wchodzi paliwo zimowe. Dzięki temu zabiegowi posiadacze Diesli mogą spać zdecydowanie spokojniej, bo takie paliwo znacznie ogranicza ryzyko wspomnianych problemów.

Chcesz zatankować auto? Lepiej poczekaj

Jeżeli masz zamiar tankować auto, to lepiej poczekaj do poniedziałku. Wówczas do obrotu wejdzie nie tylko zimowe paliwo dla Diesli, ale i odporna na mrozy odmiana benzyny oraz autogazu. Nigdy nie wiadomo, kiedy zaskoczą ujemne temperatury, więc lepiej odpowiednio się zabezpieczyć.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić