Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Zbliża się koniec? Plotki o Jarosławie Kaczyńskim

1220

Czas płynie nieubłaganie. I choć Jarosław Kaczyński nic nie mówi o emeryturze, to co rusz pojawiają się plotki, że w końcu wycofa się z polityki. Kto mógłby go zastąpić na stanowisku prezesa PiS? Pada znane nazwisko.

Zbliża się koniec? Plotki o Jarosławie Kaczyńskim
(Artur Widak)

Jarosław Kaczyński ma 71 lat i zapewne zdaje sobie sprawę, że prędzej czy później przyjdzie czas na jego ustąpienie z polityki. Kiedyś przyjdzie taki czas, że prezes będzie musiał zdecydować, komu przekaże stery partii.

Kto zastąpi Kaczyńskiego?

Wśród kandydatów na stanowisko prezesa PiS nieoficjalnie wymienia się m.in. Zbigniewa Zbiobrę. Padają też nazwiska Mateusza Morawieckiego, Joachima Brudzińskiego y Beaty Szydło.

Na temat ewentualnego następcy – lub następczyni – Jarosława Kaczyńskiego zabrał głos profesor Kazimierz Kik. W rozmowie z "Super Expressem" znany politolog stwierdził, że najbardziej prawdopodobną kandydatką na stanowisko liderki PiS jest Beata Szydło. Jak argumentuje Kik, byłą premier i Kaczyńskiego łączy podobne spojrzenie na politykę.

To właśnie Beata Szydło może zostać prezesem PiS. Beata Szydło jest klasycznym odzwierciedleniem Jarosława Kaczyńskiego choćby pod względem radykalizmu, ale bez wszystkich talentów – wyjaśnił profesor Kazimierz Kik, cytowany przez "Super Express".

Na tę chwilę nie ma informacji, jakoby Jarosław Kaczyński w ogóle planował emeryturę, nie mówiąc już o wyborze następcy. Nikt z bezpośrednich współpracowników prezesa Prawa i Sprawiedliwości czy członków jego partii nie potwierdził, że Kaczyński wycofa się z polityki. Dodatkowo pogłoski o ustąpieniu wicepremiera pojawiają się regularnie, jednak za każdym razem okazują się tylko plotkami.

Zobacz także: Zobacz też: Jarosław Kaczyński stracił poparcie? Gronkiewicz: on już nie panuje nad sytuacją
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić