Karolina Woźniak| 

Zmiana zasad przyznawania bonów turystycznych. Rząd wprowadzi nowy próg dochodowy?

92

Pewne jest to, że Polaków czekają zmiany. Na razie nie wiadomo jednak, czy bon turystyczny zostanie zmieniony i zostanie przyznany osobom zarabiającym na etatach do 4 tysięcy złotych, czy zostanie zniesiony całkowicie - podaje WP.

Zasady przyznawania bonów turystycznych zostaną zmienione?
Zasady przyznawania bonów turystycznych zostaną zmienione? (Getty Images)

Przedstawiciele rządu oznajmili, że wprowadzenie bonu turystycznego, który miał być przyznany osobom na umowę o pracę zarabiającym do 5,2 tys. złotych, może okazać się niemożliwe. Wyjaśnienia tej kwestii przed wakacjami i wyborami domagał się sam Andrzej Duda.

Zmiana zasad przyznawania bonów turystycznych. Rząd wprowadzi nowy próg dochodowy?

Kwestia miała być głównym tematem rozmów wicepremier Jadwigi Emilewicz i prezydenta Andrzeja Dudy. Bony wakacyjne dla Polaków w wysokości tysiąca złotych miały zostać wprowadzone jeszcze w czerwcu.

Rzecznik kampanii Andrzeja Dudy w rozmowie z portalem WP przyznał, że prezydent zachęci rząd do przyspieszenia prac nad bonem turystycznym. Adam Bielan dodał, że sam "był świadkiem, jak pan prezydent dopingował panią wicepremier Jadwigę Emilewicz [...] do tego, by przyspieszyć prace nad programem bonu turystycznego".

Podobno prace nad bonem turystycznym są zaawansowane. Jak podaje WP, minister rozwoju nie skonsultował swojego pomysłu z premierem Mateuszem Morawieckim.

Zobacz także: Wakacje w Polsce. Dominują trzy miejsca

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić