o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Bon turystyczny nie tylko na wczasy? Nowa propozycja wykorzystania 1000 plus

10
Podziel się

Bon turystyczny 1000 plus to nowy projekt polskiego rządu, w myśl którego pracujący na umowie o pracę mieliby otrzymać finansowe wsparcie możliwe do wykorzystania w branży turystycznej. Powstała jednak propozycja, aby zakres świadczeń został rozszerzony.

Bon turystyczny będzie można wykorzystać szerzej?
Bon turystyczny będzie można wykorzystać szerzej? (Wikimedia Commons)
bEhvcgLF

Bon turystyczny "1000 plus" to program mający na celu wsparcie branży turystycznej. Najprawdopodobniej większość Polaków w tym roku zdecyduje się na wczasy krajowe. Będzie to uwarunkowane przede wszystkim obawą przed podróżą za granicę oraz częściowymi ograniczeniami w poruszaniu się pomiędzy państwami.

Wsparcie finansowe na wakacje będzie skierowane jedynie do osób, które są zatrudnione na umowie o pracę. Dodatkowo, ich wynagrodzenie widoczne na umowie nie może przekraczać przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w kraju. Oznacza to, że z bonu turystycznego skorzystają te osoby, które zarabiają maksymalnie 5200 złotych brutto.

bEhvcgLH

Bon turystyczny nie tylko na wakacje? Jest nowa propozycja

Czy bon turystyczny powinien być wykorzystany tylko na kupno wycieczek wakacyjnych oraz pobytów w miejscach noclegowych? Według Macieja Wituckiego, prezydenta Konfederacji Lewiatan, zastosowanie programu 1000 plus powinno być szersze. Organizacja Lewiatan reprezentuje interesy polskich przedsiębiorców.

Nam bardziej niż o dostępność chodzi o sposób jego wykorzystania. Jest nastawiony wyłącznie na branżę turystyczną, nam zależy, by zasięg był rozszerzony na szkolenia czy wydarzenia kulturalne, eventowe […] Mieliśmy taką koncepcję, żeby ewentualna dopłata pracodawcy do takiego bonu była związana bardziej ze szkoleniem niż formą wypoczynku. Potrzeba tu cyfrowego zabezpieczenia, a później jak najszerszej dystrybucji wokół branży turystyczno-wypoczynkowo-rozrywkowej - mówił Witucki w programie "Money. To się liczy".

bEhvcgLN

Konieczne będzie skonkretyzowanie przepisów. Prezydent Konfederacji Lewiatan zwraca uwagę, że przed implementacją programu należy zwrócić szczególną uwagę na doprecyzowanie przepisów. Jeżeli bon turystyczny będzie można wykorzystać wyłącznie w hotelach, ośrodkach, pensjonatach, motelach, czy schroniskach – to źle. Jeżeli w szeroko pojętej branży turystycznej, od noclegów, przez organizację wycieczek, gastronomię, aż po muzea – to dopiero wtedy ma to jakiś sens.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEhvcgMi
KOMENTARZE
(10)
Elka
rok temu
Otwarcie granic tylko do państw UE reszte nie otwierać aż epidemia się skończy.
Axa
rok temu
Ciągłe narzekania i większość na nie i tak od długich lat mieszamy w swoim kociołku.
Nowy
rok temu
A co z rolnikami którzy opacają krus im sie nie należy nic jak zawsze ale jak braknie jedzenia bedziecie nosić ich na rękach
bEhvcgMj
hary-63
rok temu
Niech ktoś to szaleństwo rozdawania nie swojej kasy zatrzyma.Choćby i kosą bo nas za grosze eskimosi wykupią.
emeryt
rok temu
Może jakiś emeryt pracujący dla Polski 25 lat też dostanie bon 1000zł.Emerytura 1100 zł.Co państwo na to.Chcę pojechać w Bieszczady może się mi uda.
jolsky
rok temu
Uważam ze bon można by było spożytkować na tzw.wczasy pod gruszą. Tj. rachunki z restauracji,sklepów,muzeów itd
Admin
rok temu
Żadne bony, będzie to kolejna furtka do przekrętów!
Based
rok temu
Obniżcie podatki a nie rozdajecie nasze pieniądze.
Jaslo
rok temu
Bezrobotni też powinni dostać. Dobrze że Prezydent postara się o to. On dba o bezrobotnych.
Emerytka rent
rok temu
Poproszę
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić