Wróć na
Aniela Siwek
|

Zmiany w płucach u wszystkich mających COVID-19. Nawet bez objawów choroby

40
Podziel się

Okazuje się, że nawet osoby, które nie mają objawów zakażenia koronawirusem, mogą mieć poważne zmiany w płucach. Zmętnienie płuc to zjawisko, które może wystąpić u każdego chorego i jest dowodem na to, że COVID-19 jest niebezpieczny nawet przy łagodnym przebiegu.

Zmiany w płucach u wszystkich mających COVID-19. Nawet bez objawów choroby
Zmętnienie płuc występuje u wielu osób, które nie mają objawów. (Getty Images)
bDapcaXp

Naukowcy odkryli, że nawet u osób z łagodnym przebiegiem COVID-19 mogą wystąpić poważne zmiany w płucach. Badacze ze Scripps Translational Research Institute w La Jolli w Kalifornii opublikowali swoje najnowsze badania w tym temacie.

Badacze ujawnili, że ponad 40 proc. ma zmętnienie płuc. Jest to zacienienia typu mlecznego szkła i możne je zobaczyć dopiero na skanach tomografu komputerowego. To oznacza, że nawet jeśli nie ma się typowych objawów, koronawirus wciąż działa na płuca.

bDapcaXr

Koronawirus. Może poważnie zniszczyć płuca

Zmętnienie płuc było widoczne u pacjentów z różnym przebiegiem choroby. To jednoznaczny dowód, że wirus jest niebezpieczny w każdym przypadku i może pozostawić nieodwracalne zmiany.

Bezkarność urzędników. Bogdan Zdrojewski mówi o absurdzie

Taki fragment płuca jest oznaką, że toczy się tam proces zapalny. Nie wiadomo, czy te zmiany w płucach samoistnie się zagoją po zwalczeniu infekcji, czy też pozostawią po sobie blizny - mówi Aileen Marty lekarz z Florida International University w Miami na Florydzie.
bDapcaXx

Nie wiadomo, jakie dokładnie konsekwencje może mieć zmętnienie płuc w przypadku zakażonych. Teorie potwierdza badanie z Japonii. 712 zakażonych przebywało na kwarantannie, a połowa z nich nie wykazywała żadnych objawów. Zmętnienie płuc pojawiło się u większości badanych.

bDapcaXS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(40)
Rolnik
2 tyg. temu
Ja też byłem na prześwietleniu płuc i lekarz na moim zdjęciu też pokazał, że mam takie samo zmętnienie. Dałem mu 100 zł. a on stwierdził, że zmętnienie to powoli ustępuje. Dałem mu drugą stówkę i stwierdził, że po chorobie nie ma już żadnego śladu i mogę spokojnie wracać do prac polowych.
Wilkowiecko
2 tyg. temu
Potwierdzam, że to prawda. Byłem na prześwietleniu rtg i lekarz stwierdził, że COVID-19 zżarł mi całe płuca, ale na szczęście ich rolę przejęły organy współistniejące!
He
2 tyg. temu
Zmetnienie to chyba niektórzy mają w głowach.
bDapcaXT
wojar
2 tyg. temu
Kolega,który jest elektrykiem i często wykonuje naprawy instalacji elektrycznej kując bruzdy w tynku od 20 lat ma takie płuca dopracował już emerytury bo mimo płuc matowej płyty renty by nie dostał i nie chciał zresztą Ale był chyba wg tych badań prekursorem covid 19 w 2000 roku
CNNNC
2 tyg. temu
W Norwegi przyjrzeli sie blizej koronie . Na 15 chorych na korone tylko 1 byl chory na korone .
Najnowsze komentarze (40)
Długi
2 tyg. temu
Jak zwykle w Ameryce cuda wianki.
Robol
2 tyg. temu
koronawirusa nie ma jedna wielka ściema
But
2 tyg. temu
Na skanach wszystko ma kolor mleczny.
jury
2 tyg. temu
piszcie co chcecie , już mało kogo tu da się omamić - są wyjątki ale te wyjątki same się wykończą
Virus
2 tyg. temu
Na szczęście wszyscy umrzemy bogaci i biedni wszyscy ;!
Anonimus
2 tyg. temu
To ,że ktoś napisze że nie ma koronawirus czemu usuwacie post pod artykułem . Proszę mi to , wytłumaczyć .
Twój Hejt
2 tyg. temu
Twój Hejt screen posta zrobiłem dzięki za usunięcie posta . Niewygodna prawda boli .
Twój hejt
2 tyg. temu
Pokażcie mi jedną osobę chorą na koronawirusa to , uwierzę . Przestańcie ludźmi manipulować . Pewnie i , tak usuniecie post .
bDapcaXL
wisia
2 tyg. temu
oczywiście Polacy nie mają bo władza zakazała a wszystko co Polakom nie wolno wiedzieć tzw eksperci w tv zaklasyfikują jako nieuzasadnione plotki. Haniebne, nawet w Korei Płn nie ma takich skandalicznych medialnych głosicieli kłamstw.Mamy w kraju teraz już tylko konowałów bo prawdziwi lekarze wyjechali za chlebem?
Twój nick
2 tyg. temu
Ci wszyscy płaskoziemcy powinni popracować w szpitalu gdzie "leczeni" są chorzy na covid. Mój kolega (35 lat) złapał covida na początku czerwca - był bezobjawowcem (jedynie odczuwał lekkie osłabienie) covida wykryto podczas badań przesiewowych w firmie w której pracował. Do dzisiaj jest na zwolnieniu, po miesiącu zaczął mieć problemy z wydolnością, wejście na 3 piętro sprawiało mu duży problem (3 przystanki na odpoczynek). Śmiał się z covida a teraz okazało się że ma chore płuca - i to wcale nie gruźlica
gnago
2 tyg. temu
Pitolenie , owszem w ramach covida występuje stara znajoma gruźlica. Ups czyje to rządy zlikwidowały badania okresowe na tę chorobę. I dalej olewają mimo wielu ognisk na ukrqainie lekoodpornej odmiany
Janek W
2 tyg. temu
wiekszych bzdur nie czytalem!
Andy
2 tyg. temu
"Bez objawów choroby" jest objaw choroby: zmiany. Puknijcie się w łby z tą bezobjawowością, bo to jak facet odpowiedział żonie gdy mu zarzucała, że jej już nie kocha: "kocham, ale bezobjawowo".
SuperGość
2 tyg. temu
Pozdrawiam wszystkich gierojów w imieniu mojego sąsiada lat 43 którego zaraziła żona pracująca w DPS w Parach. Oboje byli na kwarantannie w Kwietniu i przechodzili Covid19 bezobjawowo a przedwczoraj przy okazji badań okresowych wyszło im po rentgenie, że mają zniszczone (wyżarte dziury) po ok. 25% płuca lewego i prawie 30% płuca prawego. Dostali skierowanie do pulmonologa i zapisali ich do przychodni na NFZ na Sierpień 2021. Jak się dowiadywali to przyjmie ich w Grudniu prywatnie (200 pln). Pozytywną informacją jest w tym to, że jak powiedział im lekarz rodzinny to mają podstawy do wystąpienia o rentę inwalidzką do ZUS, mniej pozytywną, że taki stan płuc skróci im to życie o około 20 lat. Ale to pryszcz dla komentujących gierojów...nie ich płuca
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić