aktualizacja 

Zmumifikowane zwłoki przy węźle ciepłowniczym. Policja z Sosnowca ustala tożsamość

26

Pracownicy firmy ciepłowniczej, którzy wykonywali prace przy ulicy Tuwima w Sosnowcu dokonali makabrycznego znaleziska. Natknęli się na zwłoki znajdujące się w zaawansowanym stadium rozkładu. Policja publikuje zdjęcia odzieży denata i prosi o pomoc w jego identyfikacji.

Zmumifikowane zwłoki przy węźle ciepłowniczym. Policja z Sosnowca ustala tożsamość
Policja prosi o pomoc w identyfikacji mężczyzny. (Policja)

19 września w dzielnicy Niwka w Sosnowcu znaleziono zwłoki w znacznym stopniu rozkładu. Natknęli się na nie pracownicy firmy ciepłowniczej, którzy mieli do wykonania prace konserwatorskie.

Zwłoki w Sosnowcu

W znacznym stopniu zmumifikowane ciało mężczyzny odkryli pracownicy firmy dystrybuującej ciepło podczas konserwacji urządzeń w pomieszczeniu węzła. Przy zwłokach nie odnaleziono żadnych przedmiotów, które mogłyby pomóc w identyfikacji zmarłego. Jedynymi przedmiotami charakterystycznymi są odzież denata oraz most protetyczny, którego używał na górnej szczęce - przekazuje policja.

Jak dowiedział się Dziennik Zachodni nie ustalono jeszcze żadnych szczegółów. Policja nie dysponuje wynikiem sekcji zwłok. Wstępne badania lekarskie nie pozwoliły na poznanie daty zgonu oraz przyczyny śmierci. Ze względu na zaawansowany rozkład zwłok nie było także możliwe sporządzenie dokładnego rysopisu denata.

Mężczyzna miał między 40 a 60 lat, mierzył około 185 centymetrów wzrostu i ważył między 80 a 90 kilogramów. Jego włosy były średniej długości, w kolorze kasztanowym lub rudym. Nie miał ze sobą żadnych przedmiotów osobistych. Policja opublikowała zdjęcia jego ubioru licząc ma to, że ktoś rozpozna charakterystyczne części garderoby. Komenda Miejska Policji w Sosnowcu sprawdza zgłoszenia, które od dwóch dni spływają do funkcjonariuszy.

Zakładamy, że dzięki charakterystycznemu ubiorowi ktoś z mieszkańców miasta był w stanie zapamiętać tę osobę i wskazać nam, chociaż szczątkowe informacje, które pomogą ustalić jego tożsamość – mówi podkom. Sonia Kepper.


Osoby posiadające w tej sprawie jakiekolwiek informacje są proszone o zgłoszenie się na policję. Mogą skontaktować się z Zespołem Poszukiwań sosnowieckiej Komendy pod numerem 47 8521 307 lub 47 8521 315, Oficerem Dyżurnym Komendy pod numerem 47 8521 255 lub 47 8521 200, lub z najbliższą jednostką Policji.

Zobacz także: Rosjanie się przebudzą? "Mizerne protesty"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić