aktualizacja 

Strzelanina na Targówku. Niebezpieczny Igor Smith poszukiwany

291

W nocy z czwartku na piątek (22/23 września) doszło do strzelaniny w warszawskiej dzielnicy Targówek. Policja chciała zatrzymać poszukiwanego listem gończym Igora Smitha. Mężczyzna rzucił się do ucieczki samochodem, którym potrącił policjanta. Drugi z funkcjonariuszy oddał w kierunku pojazdu cztery strzały. Trwają poszukiwania przestępcy.

Strzelanina na Targówku. Niebezpieczny Igor Smith poszukiwany
Strzelanina na Targówku. Przestępca poszukiwany (PAP, Pixabay)

Policjanci z wydziału kryminalnego na Targówku prowadzą poszukiwania 32-letniego Igora Smitha. Mokotowski sąd wystawił za mężczyzną list gończy. Oszust ma do odbycia karę 2 lat pozbawienia wolności. Policja była o włos przed zatrzymaniem przestępcy.

W czwartek w nocy, kryminalni z Targówka podjechali w rejon ulicy Kondratowicza, gdzie miał ukrywać się poszukiwany. Mężczyzna zauważył policję i uciekł przed służbami do samochodu. Uciekinier próbował przejechać jednego z policjantów. Drugi chwycił za broń.

Drugi funkcjonariusz oddał cztery strzały w kierunku pojazdu. Na szczęście policjantom nic się nie stało - powiedziała PAP kom. Paulina Onyszko z komendy na Targówku.

Strzelanina na Targówku. Przestępca poszukiwany

Niestety, ale poszukiwany mężczyzna kolejny raz uciekł. Teraz policja, która szuka go od 21 czerwca, prosi o pomoc w odnalezieniu przestępcy. Udostępnione zostały jego dane. Z informacji przekazanych przez policję dowiadujemy się, że poszukiwany to Igor Smith, s. Nathaniela, ur. 6 lutego 1990 r.

Jego ostatnim znanym adresem zamieszkania jest ul. Krasnobrodzka 15. Poszukiwany jest średniego wzrostu, o ciemnej karnacji i krótko ostrzyżonych włosach. Ma muskularną sylwetkę i liczne tatuaże na całym ciele, co można zobaczyć na zdjęciach opublikowanych poniżej.

Mężczyzna ścigany jest listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa. Musi odbyć karę 2 lat pozbawienia wolności za przestępstwo z art. 286 kk. Jego zapis mówi o oszustwie:

Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 - brzmi paragraf nr 1.

Policja apeluje do wszystkich osób, które znają miejsce pobytu ściganego mężczyzny o kontakt pod numerem telefonu 47 723-87-50, 47 723-81-71 lub z najbliższą jednostką Policji. Informacje można także przekazywać za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc na adres e-mail: kp-targowek.poszukiwani@ksp.policja.gov.pl. Policja gwarantuje anonimowość i utrzymanie tajemnicy.

Zobacz także: Szok w USA. Dwoje dzieci wdało się w strzelaninę z policją
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić