Zmusili je. "Władimir Putin jest wspaniałym człowiekiem!"

Trzy młode Rosjanki zostały ukarane grzywną i zmuszone do przeprosin za taniec do piosenki ukraińskiej wokalistki. Kobiety musiały stanąć przed kamerą i prosić o wybaczenie za swoje zachowane, a także zaśpiewać piosenkę wychwalającą Władimira Putina.

Zmusili je. "Władimir Putin jest wspaniałym człowiekiem!"
Kobiety zmuszono do przeprosin (Twitter)

Jak podaje portal "Meduza", kobiety w wieku 19, 20 i 26 lat pracują jako animatorki w parku wodnym w Ałuszcie - miejscowości wypoczynkowej na Krymie. Jedna z nich stamtąd pochodzi, a dwie pozostałe przyjechały z Rosji do sezonowej pracy.

Zmusili je do stanięcia przed kamerami

To właśnie w swoim miejscu pracy kobiety miały publicznie zatańczyć do ​​piosenki ukraińskiej komiczki i piosenkarki Wierki Serdiuczki. W utworze pt. "Gulyanko" padają m.in. słowa "Ukraina najwyraźniej jeszcze nie umarła, skoro tak się bawimy".

W tym tygodniu kontrolowany przez Rosję sąd w Ałuszcie ukarał młode kobiety grzywną w wysokości 15 000 rubli (ok. 637 zł) za "zdyskredytowanie" rosyjskiej armii. Nakazano im też nagrać oficjalne przeprosiny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ukraina szykuje atak? Generał mówi o "przełomowym uderzeniu"

Wideo udostępnione przez doradcę szefa MSW Ukrainy Antona Heraszczenko ukazuje trzy kobiety stojące przed kamerą, recytujące przeprosiny za swoje "lekkomyślne zachowanie", które kierują do "wszystkich obywateli Federacji Rosyjskiej".

Popieramy naszą ojczyznę, Federację Rosyjską, naszego prezydenta Władimira Putina i wszystkich wojowników zaangażowanych w specjalną operację wojskową - mówią na wideo.

Następnie Rosjankom kazano zaśpiewać piosenkę, wychwalającą Rosję i jej prezydenta.

(...) Władimir Putin jest wspaniałym człowiekiem! Politykiem, przywódcą i wojownikiem. Nasz prezydent podniósł nasz kraj. Putin nie zdradził Rosji! Rosja wkroczyła w nowy wiek i odetchnęła z nową siłą. Rosja jest na drodze do odrodzenia po tym, jak Bóg o niej zapomniał - śpiewają kobiety, patrząc na podsunięty im tekst.

Całe "przeprosiny" można obejrzeć poniżej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić