aktualizacja 

Rekrutacja do Grupy Wagnera. Internauci zidentyfikowali podejrzanego

W ostatnich dniach w sieci pojawiło się wiele zdjęć i nagrań, na których widać wlepki z zachętą do wstąpienia do Grupy Wagnera. Naklejki można znaleźć niemal w każdym większym mieście w Polsce. Udało się ustalić tożsamość mężczyzny, który został zatrzymany w związku ze sprawą.

Rekrutacja do Grupy Wagnera. Internauci zidentyfikowali podejrzanego
Ten mężczyzna odpowiada za naklejki w Warszawie? (Twitter)

Grupa Wagnera przeniosła się na Białoruś, co zaalarmowało polskie władze. Szef MON Mariusz Błaszczak powiedział, że będą zdarzać się prowokacje i ataki. To stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa całego kraju.

Grupa Wagnera w Polsce? Kto stoi za naklejkami?

Tymczasem w większych miastach w całej Polsce zaczęły pojawiać się dziwne naklejki. Zachęcają do rekrutacji do Grupy Wagnera. Internauci od kilku dni publikują w sieci zdjęcia i posty o wlepkach znajdowanych w miejskich toaletach, na słupach czy kubłach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dronami uderzają w Moskwę. Ekspert: "To jest sygnał dla świata"

Sprawą zainteresowała się już polska policja. Tymczasem udało się częściowo ustalić, kto stoi za tą akcją. Na X opublikowano film z mężczyzna, który rozklejał wagnerowskie wlepki. Wszystko działo się na Bulwarach Wiślanych w Warszawie.

Konto Antyfoliarz.pl udostępniło kilka postów związanych z tajemniczym mężczyzną. Wykluczono, że jest on Ukraińcem - takie sugestie pojawiły się pod nagraniem. Okazało się, że jest on Rosjaninem.

Jest Rosjaninem, kibicem Spartaka Moskwa. Internauci namierzyli jego profil na Instagramie. Prawdopodobnie nazywa się Aleksiej T. - czytamy.

Internauci porównali Aleksieja z mężczyzną z nagrań i stwierdzili, że to ta sama osoba. Zgadza się twarz, postura, a nawet sposób ubierania się i tatuaże. Z postów, które udostępniał, trudno jednak wywnioskować, czym dokładnie się zajmuje. Uwagę przykuwają jednak zdjęcia na tle rządowych budynków w Rosji.

Ponadto pozował do zdjęć z innymi sympatykami lub członkami Grupy Wagnera. W ostatnim czasie Aleksiej dużo podróżował. Zawitał nie tylko do Warszawy, ale też m.in. do Berlina.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kilka godzin później na rządowej stronie gov.pl pojawiła się informacja o tym, że 11 sierpnia br. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała dwóch obywateli Federacji Rosyjskiej – Aleksieja T. i Andrieja G., którzy realizowali działania na rzecz służb specjalnych Rosji. Aktywność obu zatrzymanych polegała na prowadzeniu w Polsce działań propagandowych zleconych przez rosyjskie służby specjalne.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić