aktualizacja 

Zmutowany koronawirus dotarł do Niemiec już w listopadzie

5

Jak poinformowało ministerstwo zdrowia Dolnej Saksonii, zmutowany koronawirus odkryty w Wielkiej Brytanii był już obecny w Niemczech co najmniej od listopada. Pacjent zakażony nowym szczepem koronawirusa zmarł.

Zmutowany koronawirus dotarł do Niemiec już w listopadzie
Zmutowany koronawirus był już w listopadzie w Niemczech. (Getty Images)

Naukowcy z Hanoweru zbadali próbki pobrane od zmarłego pacjenta i odkryli, że zmutowany szczep koronawirusa dotarł do Niemiec już w listopadzie.

Zespół naukowców stwierdził, że mężczyzna był zakażony wirusem B1.1.7, który został wykryty po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii. Wyniki badań potwierdzili naukowcy z berlińskiej kliniki Charite.

Jak podają władze Dolnej Saksonii, mężczyzna w starszym wieku prawdopodobnie zakaził się od swojej córki, która w połowie listopada wróciła z Wielkiej Brytanii. Chorobę wykryto także u jego żony, która wyzdrowiała.

To już 2 wykryty przypadek nowej odmiany koronawirusa w Niemczech. Zmutowany koronawirus rozprzestrzenia się nawet o 70 proc. szybciej i jest obecny głównie na południu Anglii. Pierwszy przypadek wykryto w ubiegły czwartek u kobiety, która niedawno przyleciała do Niemiec z Londynu.

Niemcy do 6 stycznia zawiesiły połączenia lotnicze, drogowe i lądowe do Wielkiej Brytanii.

Zobacz także: W sylwestra to nie domówki będą priorytetem. Policja szykuje się na inne kontrole
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić