aktualizacja 

Nowa mutacja COVID-19. Blady strach padł na Japonię

3

W Japonii podjęto decyzję o zaostrzeniu restrykcji, zwłaszcza tych związanych z podróżowaniem.

Nowa mutacja COVID-19. Blady strach padł na Japonię
Do końca stycznia Japonia ogranicza możliwość podróżowania. (Pixabay)

W związku z rozprzestrzeniającą się mutacją COVD-19 kolejne kraje podejmują kroki, by zaprzestać jego rozprzestrzenianiu się. Japonia decyduje o niemal całkowitym zamknięciu swoich granic zakazując wjazdu do kraju cudzoziemcom.

Obostrzenia lotnicze będą obowiązywały od poniedziałku. W związku z tym do końca stycznia wszyscy podróżni będą musieli poddać się dwutygodniowej kwarantannie zaraz po przylocie do Japonii.

Japońskie ministerstwo spraw zagranicznych podjęło taką decyzję w sobotę. Wszystko za sprawą potwierdzenia kolejnego przypadku mutacji COVID-19 z Wielkiej Brytanii.

Choć zmutowany patogen nie jest groźniejszy od standardowego koronawirusa, tak szybciej się rozprzestrzenia. Z tego powodu niemal cała Europa i inne kraje na świecie zablokowała możliwość podróżowania z i do Wielkiej Brytanii.

Potwierdzono 7 przypadków zakażenia nowym wariantem COVID-19 w Japonii. Pięcioro podróżnych z Wielkiej Brytanii już na lotnisku zostało zidentyfikowanych jako zakażeni mutacją.

W sobotę zarażenie potwierdzono u dwóch kolejnych osób. Były one już poza bezpieczną strefą lotniska. Możliwe, że w związku z tym zakażeń będzie niedługo więcej.

Zobacz także: OZE w Polsce. W jakim kierunku zmierzamy?
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić