Znalazła go w lesie. "Grzybowy kosmita?"

8

Te informacje z pewnością zaciekawią wszystkich miłośników grzybobrania. Autorka bloga "Leśne wojaże" pokazała na swoim koncie na Facebooku wyjątkowe okazy, jakie ostatnio znalazła w lesie w okolicach jeziora Hajka (woj. zachodniopomorskie). Internauci byli w absolutnym szoku. - Grzybowy kosmita? - pytała jedna osoba.

Znalazła go w lesie. "Grzybowy kosmita?"
Pokazała zdjęcie tych okazów. (Facebook, Leśne wojaże)

Autorka strony "Leśne wojaże" ma obecnie 31 tysięcy obserwujących ją internautów na Facebooku. Profil ten polubiło już 27 tysięcy użytkowników. Kobieta kocha zbierać grzyby, czym chętnie dzieli się z widzami. Jej okazy nieraz zapierają dech w piersiach.

Pokazała takie grzyby. Internauci byli zdziwieni. "Pierwszy raz widzę"

Ostatnio blogerka wybrała się na grzybobranie do lasu w okolice jeziora Hajka (w województwie zachodniopomorskim). Pokazała wyjątkowe zdjęcia znalezionych przez siebie okazów. Wyjaśniła, że te - jak je nazwała - "lodowe żelki" to grzyby o nazwie galaretki kolczaste.

Jest to grzyb jadalny i pospolity. Ma charakterystyczną, galaretowatą fakturę, więc łatwo go rozpoznać. W Polsce jest mało znany i rzadko zbierany - podała.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Muchomor jeżowaty. Niejadalny grzyb, który występuje w polskich lasach

Kobieta wyjaśniła, że zwykle okaz ten rośnie na martwym drewnie świerkowym i sosnowym. Przedstawiła też swoje propozycje, jak go wykorzystać w kuchni. Zaznaczyła jednak, że - choć wygląda zjawiskowo - to nie ma on specjalnych walorów smakowych.

Zawiera w sobie bardzo dużo wody. Po wysuszeniu pozostaje z niego tylko cienki płatek. Można go także marynować. Ja osobiście uważam, że jest bez smaku - pisała grzybiarka.

Autorka "Leśne wojaże" podkreśliła, że grzyb na żywo wygląda "kosmicznie". Widzowie z chęcią komentowali post blogerki. Wielu z nich nie mogło wyjść z podziwu. Dodawali, że nigdy wcześniej nie widzieli tego okazu.

Ślicznie wyglądają, ale widzę pierwszy raz - piała jedna osoba.
Grzybowy kosmita? Fajny, no i wiadomości extra! - kwitowała następna.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić