Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Znalazłeś pomalowany kamyk? Zobacz, co oznacza

19

W wielu miejscach w Polsce można znaleźć niezwykle oryginalne, pomalowane kamyki leżące w parkach czy przy deptakach. Kolorowe skały wzbudzają zainteresowanie niezorientowanych przechodniów. Okazuje się, że to bardzo oryginalna zabawa dla całej rodziny!

Znalazłeś pomalowany kamyk? Zobacz, co oznacza
Słyszeliście o akcji #kamyczki? To świetna zabawa dla całej rodziny! (o2, Marcin Lewicki)

Pomalowane minerały związane są ze specjalną akcją #kamyki. Ta została wymyślona przez internautkę Katarzynę Sulewską i rozprzestrzeniła się na cały kraj. Na czym polega zabawa w kamyki?

Na początku należy znaleźć "surowy" kamień, który nadaje się do pomalowania. Następnie powinniśmy pokryć kamyk farbą akrylową (odporną na zróżnicowane warunki atmosferyczne).

Koncepcja obrazka może być różna - np. uśmiech czy twarz zwierzęcia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Na ratunek Karpatom! Aktywiści zwracają uwagę na poważny problem

Po pokryciu skałki lakierem bezbarwnym możemy przystąpić do drugiej części zadania.

Tył kamyka musimy oznaczyć logiem Facebooka, hasztagiem #kamyczki oraz kodem pocztowym miejscowości, gdzie taki kamyk stworzyliśmy.

Teraz wystarczy, że ktoś nasz kamyk znajdzie, zrobi sobie z nim zdjęcie, wrzuci na media społecznościowe i oznaczy je jako #kamyki. W ten sposób powiększamy społeczność fanów zabawy i nie tylko!

Akcja kamyki cieszy się ogromną popularnością!

Po dwóch latach od wymyślenia akcji, #kamyki są jednym z najpopularniejszych hasztagów w mediach społecznościowych! Do grupy fanów pomalowanych skał dołączyło już 90 tysięcy osób!

Wiele kamieni pomalowanych jest przez dzieci, ale nie brakuje takich, stworzonych przez artystów. Na grupie znajdziemy zdjęcia kamyków z rysunkami, malowidłami, wzorami nawiązującymi do lokalnej kultury i wielu innych!

Co ciekawe, popularność akcji wyszła poza granice naszego kraju!

Chcieliśmy zachować tę zabawę tylko w Polsce, ponieważ myśleliśmy, że jeżeli ktoś wywiezie kamyczek za granicę, to małe prawdopodobieństwo, że znajdzie go osoba, która będzie wiedziała, o co chodzi, ale udało się. Kamyczki znalazłyśmy w Chorwacji - mówiła w "Dzień Dobry TVN" pomysłodawczyni akcji.

Akcja pobudza kreatywność, zachęca do poszukiwań nowych kamyków i jest świetnym sposobem na spędzenie czasu dla całej rodziny!

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić