Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|
aktualizacja

Znaleźli go w szopie. Był tam przetrzymywany przez 40 lat

165
Podziel się:

W dramat tego 60-letniego dziś mężczyzny aż trudno jest uwierzyć. Brytyjczyk był przetrzymywany w niewoli w malutkiej szopie bez ogrzewania i światła przez... 40 lat. Jego oprawca stanął właśnie przed sądem. Według śledczych dopuścił się współczesnego niewolnictwa.

Znaleźli go w szopie. Był tam przetrzymywany przez 40 lat
Mężczyzna przez 40-lat mieszkał w szopie (GLAA)

Policja z Kumbrii w 2018 roku dokonała wstrząsającego odkrycia. W ramach trwającego przez trzy lata dochodzenia prowadzonego przy wsparciu Gangmasters and Labor Abuse Authority (GLAA) i National Crime Agency (NCA) funkcjonariusze znaleźli mężczyznę, mieszkającego w 2-metrowej szopie na terenie mieszkalnym w Hadrian’s Caravan Park, na północ od miasta Carlisle.

Był trzymany w niewoli przez cztery dekady

Funkcjonariusze GLAA i NCA stwierdzili, że w ciasnej szopie nie było ogrzewania, a na podłodze leżała brudna kołdra i telewizor z licznikiem. Po zapukaniu do drzwi otworzył im 60-latek, wyglądający na bardzo zaniedbanego. Oznajmił im, że mieszka tam od 40 lat - podaje GLAA.

Mężczyzna, którego nazwiska nie podano, zeznał, że był przetrzymywany w szopie przez swojego pracodawcę, który zmuszał go do pracy za grosze. Ofiara miała pracować na farmach, malować, układać dachówki i asfaltować, zarabiając zaledwie 10 funtów dziennie.

Śledczy byli zdruzgotani

Nawet doświadczeni funkcjonariusze byli wstrząśnięci wynikami śledztwa. - Przez wszystkie lata mojej służby w organach ścigania nigdy nie spotkałem się ze współczesnym przypadkiem niewolnictwa, w którym wyzysk miał miejsce przez tak długi okres czasu - powiedział starszy oficer śledczy GLAA Martin Plimmer, cytowany przez "The Sun".

Ofiara została przyjęta do rządowego programu i otrzymała specjalistyczną pomoc. Obecnie mieszka we wspieranym mieszkaniu poza Cumbrią. -Niestety jesteśmy aż nadto świadomi faktu, że [ofiara - przyp. red.] do końca życia będzie przeżywała traumę z powodu tego doświadczenia - dodał Plimmer.

Pamiętajmy, że był eksploatowany przez całe dorosłe życie. Przez cztery dekady był właściwie trzymany jako niewolnik - powiedział Plimmer w oświadczeniu.

Sprawca przyznał się do winy

Śledczy aresztowali w sprawie 56-letniego Petera Swailes Juniora. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące współczesnego niewolnictwa. Początkowo wypierał się winy, ale we wtorek w końcu przyznał się przed sądem koronnym Carlisle do wykorzystywania bezbronnego pracownika.

Oskarżony o przestępstwo został wcześniej także jego ojciec, Peter Swailes. Senior jednak zmarł przed rozprawą. 56-latek z Cryndlbeck Stables został zwolniony z aresztu za kaucją. Wyrok w jego sprawie ma zostać ogłoszony 4 lutego.

Zobacz także: Dramatyczne nagrania z Nowego Jorku. Pożar zabił 9 dzieci
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(165)
amen
4 miesiące temu
byli romami? no to tam prawie norma
ALFA
4 miesiące temu
APARTAMENT JEDNOOSOBOWY Z TV , JAK ROBIŁEM UK NIE BYŁO TAKICH LUXSUSÓW
Boże drogi
4 miesiące temu
Zabrał mu życie.
queen
4 miesiące temu
angole mają wprawe
pawel-
4 miesiące temu
miłuj bliźniego w wydaniu kościoła anglikańskiego +++
pieronek arcy...
4 miesiące temu
Dla mnie prosta sprawa - zabrać jego oprawcy wszystko i oddać temu nieszczęsnemu człowiekowi, a oprawce wsadzić do szopy na następne 40 lat. Ot taka zamiana miejsc. sprawiedliwie?
ABC
4 miesiące temu
UK ma tradycje niewolnictwa ugruntowane historycznie.
Pipi
4 miesiące temu
Jak to nie miał ogrzewania, jak na pierwszym planie na zdjęciu stoi grzejnik elektryczny?
jurgen
4 miesiące temu
Prawdziwi gentlemani.
Huerum
4 miesiące temu
10 funtow dziennie to ponad 1.600 zl/mies. Przeciez tyle wielu z nas zostanie po polsim ladzie kaczynskiego!
miłego dnia
4 miesiące temu
10 GBP/dziennie 40 lat temu, to była równowartość 3 TYGODNI pracy polskiego robotnika za rządów sowieckiego agentaJaruzelskiego w PRL i nie mówcie, ile za to mozna było kupić, bo np 15 butelek wódki, czyli dzisiaj równowartość 400 zł za 3 tygodnie pracy
żaden hejt
4 miesiące temu
mam już prawie 70 lat i z tego prawie 40 lat w sowieckim więzieniu przebywałam, jakim był PRL, gdzie urzędasy w twarz sie śmiały,jak człowiek chciał dostać paszport, a jak się na sowiecką nędzę i terror nie zgadzał, to go SB prześladowało
yyl
4 miesiące temu
I to jest tak rozumiana przez nich demokracja.
Acme
4 miesiące temu
Niby bez ogrzewania, a w środku widać grzejnik elektryczny (tzw. farelkę). Po drugie z prawej strony widać kabel doprowadzony do szopy, więc domniemać należy że to prąd. Po trzecie rozumiem że "sprawca" uwięził dwudziestolatka, samemu mając lat szesnaście? Ciekawe to wszystko. P.S. Szopa nie wygląda na taką z której nie da się wyjść, przy odrobinie chęci i sprytu.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić