Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Znaleźli to w jeziorze w Mikołajkach. Będzie ewakuacja mieszkańców

222
Podziel się:

Na dnie jeziora Mikołajskiego znaleziono granat, być może z czasów II wojny światowej. Na wtorek władze Mikołajek zarządziły ewakuację mieszkańców pobliskich budynków.

Znaleźli to w jeziorze w Mikołajkach. Będzie ewakuacja mieszkańców
Granat w jeziorze w Mikołajkach. Będzie ewakuacja mieszkańców (YouTube)

W sobotę 15 stycznia w Mikołajkach odbywały się podwodne ćwiczenia ratowników w Jeziorze Mikołajskim. Ćwiczenia przerwał leżący pod wodą stary granat, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Ćwiczenia natychmiast przerwano i powiadomiono policję oraz patrol zajmujący się rozminowaniem niewypałów z jednostki wojskowej w Orzyszu. Obecnie teren jest zabezpieczany przez lokalne służby, które czekają na przybycie jednostki saperów.

Działania saperów Marynarki Wojennej z Gdyni zaplanowano na wtorek. Granat zostanie wydobyty i unieszkodliwiony na poligonie w Orzyszu - tłumaczy asp. Dorota Kulig z mrągowskiej policji.

Ewakuacja mieszkańców

Jak tłumaczy policja, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców ulicy 3 Maja 1,3,5, 7,9,11,13,13A, 15, 15A, 17, 19, 19A, części ulicy Okrężnej 1,2A, 3, Placu Wolności 1, 1A, 11, 12, 13, 14, 15 w Mikołajkach informujemy o potrzebie ewakuacji we wtorek 18.01.2022 r. w godzinach 8.00 -12.00, na czas wydobycia niewybuchu.

Niewykluczone, że w trakcie akcji będzie potrzeba ewakuacji innych przyległych obiektów. - Na czas ewakuacji wyznacza się miejsce schronienia dla mieszkańców w Centrum Kultury Kłobuk - podano w komunikacie magistratu.

Zobacz także: Kolejny problem polskich skoków. Ekspert na razie przestrzega przed takim rozwiązaniem
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(222)
antoni
4 miesiące temu
ja tam byłem i wszystko widziałem w promieniu 100 km wszystkich ewakułowano i zapomnieli odwołać zagrożenie i ludziska do dzisiaj nie mogą do domu wrócić
nik
4 miesiące temu
Granat ręczny? Pół miasta ewakuowana? Bez jaj! W wojsku rzucałeś grant zaczepny bojowy (taki bez nacięć wyglądający jak mała puszka) i przyklękałeś pochylając głowę jak wybuchł napierdzielałeś naprzód!
Macierewicz d...
4 miesiące temu
To granat lotniczy? ile ton waży? ktoś pisał że ten granat miał namalowany biały pas, czy to prawda? Czy to bezpieczne, dlaczego nie ewakuowano całego powiatu?
mcx
4 miesiące temu
Z pierwszej wojny to może nawet być granat z gazem
Powinni
4 miesiące temu
jeszcze wszystkie ryby wyłowić, żeby było ekologicznie. To chyba granat z ciężkiego moździerza? Chyba się boją tsunami?
josiek
4 miesiące temu
co na to Terlecki???
Edward
4 miesiące temu
To musi być baaardzo duży granat skoro ewakuują tyle ulic... Teraz takich nie robią.
siwy kruk
4 miesiące temu
Jaki promień rażenia ma wybuch granatu w wodzie? Odłamki daleko nie polecą, a fala uderzeniowa od takiego ładunku też niewielka. Robią sensację z niczego.
kocur
4 miesiące temu
Granat właściwy, granatowiec właściwy – gatunek rośliny należący do rodziny krwawnicowatych. Obszar jego występowania obejmuje część obszarów Azji Zachodniej, Kaukazu i Półwyspu Indyjskiego: Afganistan, Iran, Irak, Turcja, Dagestan, Tadżykistan, Turkiestan, Indie. Rozprzestrzenia się poza tymi regionami. Jest uprawiany w wielu krajach świata. Jak widać dotarło do Polski ale, żeby z tego powodu ewakuować ludzi to trochę przesada... Cha, cha, cha...
jojo
4 miesiące temu
Ewakuacja z powodu granatu???? Rozumiem z powodu przyjazdu np P. Kici z Jarkiem lub innych DUDUSIÓW
Bolek
4 miesiące temu
Jarka gdzie schowają
spik
4 miesiące temu
Ja wpuściłbym speców z Nowogrodzkiej :)
js1
4 miesiące temu
Jak można z gówna zrobić sensację. Granat trzonkowy nawet z nakładką odłamkową ma promień rażenia maksymalnie ok 100 metrów. W związku z tym, po co jakakolwiek ewakuacja?
olo
4 miesiące temu
jaki to granat ,ręczny ,możdzierzowy, "Grubej Berty ", kaliber ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić