Okropny widok w Borach Tucholskich. Zrujnowali malowniczy zakątek Polski

297
Podziel się:

Przerażeni leśnicy zobaczyli zaśmiecone miejsce nad rzeką Sępolna w Borach Tucholskich i postanowili natychmiast wziąć się do pracy. Efekt ich zaangażowania zaskoczył internautów.

Okropny widok w Borach Tucholskich. Zrujnowali malowniczy zakątek Polski
Leśnicy zastali okropny widok w Borach Tucholskich. To efekt ich pracy. (Facebook, Lasy Państwowe)

Ludzka głupota nie zna granic. Wystarczy zobaczyć, do czego zdolni byli ludzie, odpowiedzialni za śmietnik, jaki umyślnie zrobili z jednego z pięknych fragmentów rzeki Sępolna.

Obrazują to zdjęcia, opublikowane przez profil Lasów Państwowych na Facebooku. Leśnicy z Nadleśnictwo Zamrzenica, Lasy Państwowe i Nadleśnictwo Różanna mieli pełne ręce roboty...

Zdjęcie fragmentu rzeki, na którym zauważyli w wodzie pływające śmieci, znaleźli w internecie. Rozpoznali miejsce i wzięli sprawę w swoje ręce! (...) Wyciągnęli z wody całą górę butelek i pojemników, które prąd wody zatrzymał przy zwalonym drzewie.

Efekty ludzkiej głupoty? Zrujnowanie malowniczych widoków. Leśnicy apelują

Leśnicy dodają, że fragment rzeki Sępolna w Borach Tucholskich to malownicze miejsce, które na długo, przez śmieci, straciło swój urok. Na szczęście ten został przywrócony, co prezentują poniższe zdjęcia.

Leśnicy apelują do wszystkich - zabierajcie śmieci ze sobą z lasu. Apel ten powinien usłyszeć i wziąć sobie do serca każdy z nas.

Idąc na wyprawę, zadbaj o opakowania wielorazowego użytku, a powstałe śmieci zabierz ze sobą i wyrzuć do odpowiedniego pojemnika - czytamy na profilu Lasów Państwowych (Facebook).
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić