aktualizacja 

Zobaczył tęczę w jaskini. Eksperci mówią o śmiertelnym niebezpieczeństwie

24

Są teraz jedną z najbardziej znanych atrakcji Mount Rainier na terenie stanu Waszyngton. Ich popularność gwałtownie wzrosła po tym, gdy świat obiegło wykonane wewnątrz zdjęcie. Istnieje jeden haczyk – mimo swojej urody, tęczowe jaskinie są niebezpieczne.

Zobaczył tęczę w jaskini. Eksperci mówią o śmiertelnym niebezpieczeństwie
Tęczowe jaskinie lodowe wzbudzają zachwyt. Jednak wizyta w niej może skończyć się tragicznie (Getty Images, 2022 Getty Images)

Jak informuje portal IFL Science, sensacyjne zdjęcie z lodowych jaskiń zrobił Mathew Nichols. Fotografowi udało się uchwycić moment, kiedy na suficie jaskini pojawiły się kolorowe światełka. Taki efekt powstał dzięki przejściu słonecznego światła przez lodową pokrywę.

Tęczowe jaskinie w Mount Rainier. Lepiej omijać je szerokim łukiem

Głośne zdjęcie zostało opublikowane na profilu na Instagramie jego autora. Użytkownicy medium nie kryli zachwytu i wyrażali chęć osobistego udania się do waszyngtońskiej jaskini, aby zobaczyć zjawisko na własne oczy.

Niewiarygodne! Po prostu magiczne! Masz niesamowite szczęście.
Piękne i cudowne.
Jakie piękne!
Świat jest pięknym miejscem – czytamy w komentarzach pod zdjęciem.

Wzrost zainteresowania tęczowymi jaskiniami nie spotkał się jednak z aprobatą miejscowych służb. Pracownicy Parku Narodowego Mount Rainier podkreślają, że każda próba dostania się do jaskini wiąże się z niebezpieczeństwem, którego nie jest warte zobaczenie gry świateł.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Jak podkreślają pracownicy Parku Narodowego Mount Rainier, ze stropów tuneli lodowych jaskini regularnie spadają wielkie kawały lodu. Są one tak ciężkie, że taki wypadek może skończyć się dla przypadkowego turysty nawet śmiercią. Dochodziło już do sytuacji, kiedy zwiedzający odnosili w ten sposób poważne obrażenia.

Prawdopodobieństwo wypadku wzrosło po tym, gdy na terenie Waszyngtonu zaczęły występować oznaki globalnego ocieplenia. W 2015 roku roztapianie się lodu miało konsekwencje w częściowym zawaleniu się jaskini w Mount Baker-Snoqualmie National Forest. Wówczas pięć osób odniosło obrażenia, a jedna zginęła.

Zobacz także: Zobacz też: Ojcowski Park Narodowy. Niezwykłe, co zauważyli na ścianach jaskini
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić