Zobaczyli w oszklonej windzie. Leśnicy chwycili za telefony

3

Na facebookowym profilu Nadleśnictwa Międzylesie pojawiło się nietypowe nagranie. Pokazano na nim oszkloną windę, jednak nie podróżowała nią jedna osoba lub grupa, ale... kozica górska! Tak przynajmniej mogłoby się zdawać na pierwszy rzut oka.

Zobaczyli w oszklonej windzie. Leśnicy chwycili za telefony
Osoba, która zobaczyła w windzie kozicę górską, musiała się mocno zdziwić... Dokąd się wybierała? (Facebook, Nadleśnictwo Międzylesie, Lasy Państwowe)

Chociaż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że kozica po prostu zabłądziła i tym sposobem dostała się do windy, rzeczywistość okazała się bardziej zaskakująca. Tak naprawdę nie mieliśmy bowiem do czynienia z żywym stworzeniem, a – rzeźbą.

Jak myślicie, gdzie się wybiera z samego rana nasza kozica górska? Miłego dnia wam życzymy – napisał przedstawiciel Nadleśnictwa Międzylesie na Facebooku.

Lasy Państwowe – kozica górska w windzie. O co chodzi?

Co się stanie z kozicą z nagrania? Jak można łatwo wywnioskować z komentarzy pozostawionych pod filmikiem przez internautów, rzeźba stanie gdzieś na szlaku lub innym zielonym obszarze. Już nie raz i nie dwa spacerowiczom zdarzało się zobaczyć je w trakcie przechadzek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Zaskakujące wideo z Bieszczad podbiło serca internatów
"Widziałam dwie, a może to była parka na kamienistej drodze w Jodłowie" – podzieliła się jedna z komentujących, "Tak piękna to chyba na wystawę", "Pewnie do przedszkola" – żartowały kolejne osoby (Facebook).

Kozice górskie – gdzie występują?

W Polsce kozice górskie można spotkać na terenie Tatr Zachodnich oraz Tatr Wysokich. Zwierzęta te nie zapadają w sen zimowy, więc jeśli miłośnikom wycieczek dopisze odrobina szczęścia, mogą zaobserwować osobnika lub więcej w ich naturalnym środowisku.

Kozice górskie lub też: tatrzańskie, odżywiają się pokarmem roślinnym. Za pożywienie służą im między innymi zwłaszcza kora i liście jarzębu pospolitego górskiego, pędy liście czy owoce różnych gatunków jagód.

Zdarza się także, że zjadają porosty czy mchy. Co roku Tatrzański Park Narodowy organizuje ich liczenie, a według ostatnich danych na terenie Polski mieszka ich 1095.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić