Żołnierz zobaczył, że pali się w mieszkaniu. "Wśród dymu zobaczyłem..."

4

W Grodzisku Mazowieckim (woj. mazowieckie) doszło do pożaru w mieszkaniu, gdzie znajdowała się 10-latka. Zauważył to żołnierz mieszkający obok. Nie zastanawiając się, ruszył na ratunek.

Żołnierz zobaczył, że pali się w mieszkaniu. "Wśród dymu zobaczyłem..."
Szer. Marcin Piotrowski uratował 10-latkę z płonącego mieszkania (Facebook)

Zdarzenie miało miejsce w Grodzisku Mazowieckim. W jednym z mieszkań doszło do pożaru. Zauważył to szer. Marcin Piotrowski, który mieszka piętro wyżej. Wiedział, że mieszka tam 10-latka, dlatego wszedł przez okno do płonącego pomieszczenia.

Wśród dymu i płomieni zobaczyłem spanikowaną i krzyczącą dziewczynkę. Wyniosłem ją z mieszkania, podając dziecko sąsiadowi przez okno – relacjonuje szer. Marcin Piotrowski.

Mężczyzna rozejrzał się jeszcze po całym mieszkaniu, by upewnić się, że nikogo tam nie ma. W tym momencie doszło do wybuchu, który stał się powodem poparzenia I i II stopnia. Żołnierz otwierając zamki drzwi wyczołgał się z mieszkania, w ten sposób pomógł straży pożarnej szybciej wkroczyć do akcji.

Dziewczynka podziękowała mi i jest ok. Jestem już w domu i czuję się dobrze, czułem się lepiej, niż to wyglądało – mówi cytowany na stronie WOT szer. Marcin Piotrowski.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Kryzys w psychiatrii dziecięcej. Rzecznik Praw Pacjenta: widzimy światełko w tunelu
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić