Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Michał W. usłyszał zarzuty. Znanemu muzykowi grozi 10 lat

212
Podziel się

Prokuratura postawiła zarzuty znanemu piosenkarzowi Michałowi W. Dotyczą one doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości w SKOK w Wołominie na kwotę 2,8 miliona złotych. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Michał W. usłyszał zarzuty. Znanemu muzykowi grozi 10 lat
Michał W. z zarzutami. Lider Ich Troje zamieszany ze sprawą SKOK Wołomin (AKPA)
bETjgAMR

Sprawa dotyczy 2006 roku. Michał Wiśniewski ubiegał się wówczas o kredyt na 2,8 mln zł. Z materiałów prokuratury wynika, że wokalista złożył nierzetelny wniosek i odbiegający od stanu rzeczywistego kwestionariusz wywiadu pożyczkowego. Artysta miał znacząco zawyżyć swoje dochody.

Jak podkreślał Super Expreess, w toku śledztwa okazało się, że w zeznaniu podatkowym za rok 2006 wykazał kwotę o ponad połowę niższą niż przedstawiona w dokumentach. Z racji kłopotów finansowych kredytu nie spłacał. Na dzień 30 września 2019 r. miał niespłaconą kwotę kredytu wraz z odsetkami 2,5 mln zł.

bETjgAMT

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Katarzyna Skrzeczkowska poinformowała, że prokuratura prowadzi postępowanie dotyczące przedkładania nierzetelnych, poświadczających nieprawdę i podrobionych dokumentów w celu uzyskania wielomilionowych pożyczek w SKOK w Wołominie. We wtorek Prokuratura postawiła zarzuty znanemu piosenkarzowi Michałowi W..

Zarzut dotyczy doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie w kwocie 2 800 000 złotych - powiedziała.

Była żona W. usłyszy zarzuty?

Prokuratura ma również zastrzeżenia co do prawdziwości dokumentów dotyczących zdolności kredytowej jego poręczyciela - Anny W. (44 l.), która wówczas była żoną Michała Wiśniewskiego. 

bETjgAMZ

Za zarzucany czyn może mu grozić do 10 lat więzienia.

Zobacz także: Śmierć 47 osób w zamachu terrorystycznym w Afganistanie. Nagranie momentu wybuchu w świątyni
bETjgANu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(212)
Xxl
miesiąc temu
Do platformy smw tygodniu splaci
Bod
miesiąc temu
Odda kasę jak Dubieniecki i po sprawie😬
Ragbar
miesiąc temu
Będzie siedział! Tak samo jak siedzi Najsztub, Olbrychski, Durczok czy Kozidrak ;) Uja mu zrobią, bo jest świętą krową... Tzn Celebrytą
bETjgANv
Art Bankowiec
miesiąc temu
Ciekawe czy już zostali aresztowani Członkowie Komitetu Kredytowego przyznającego kredyt Michałowi W.
Art- Bankowie...
miesiąc temu
Ciekawe że na bieżąco nie weryfikowali standingu kredytobiorcy i rzetelności przedłożonych dokumentów. W 2006 roku banku już posiadały mechanizmy do skoringu. To jest wyłączną riposta banku na złożona upadłość konsumencka Michała i nie ma nic wspólnego z transparentnością instytucji finansowej. Pierwszej kolejności powinny lecieć głowy w SKOK od pracownika do dyrektora oddziału i członków komitetu kredytowego w SKOK. Żaden pracownik banku z dyrektorem oddziału włącznie nie ma takich kompetencji aby zatwierdzić kredyt w kwocie ok 3 mln zł. A komitet kredytowy to grupa kilkunastu osób w skład której wchodzi m.in. Radca Prawny ,spec ds Ryzyka Kredytowego, Przewodniczący Komitetu Kredytowego. Przy kwocie 3 mln zł również podpisywał decyzję Dyrektor Regionalny lub nawet Prezes SKOK. Więc zanim zaczniecie od Klienta zabierzcie się najpierw za osoby kompetencyjne w SKOK, które działały na niekorzyść bo bez należytej staranności udzieliły niebagatelnego kredytu.
...
miesiąc temu
PRZYGODY PANA MICHALA
Dude
miesiąc temu
Skok na Skok.
Mimi
miesiąc temu
Szczęśliwej drogi już czas, Wisieńce skończył się hajs, pójdzie Michałek do paki i zajmą się nim chłopaki, żona kopnie w tyłek i to by było na tyle 😅😅
ONLY PIS ❤️💪
miesiąc temu
Niech żyje PIS socjalizm konserwatywny, precz z burżujami i inteligencją spekulantami, precz ze zgniłym zachodnim kapitalizmem, brawo PIS i ani kroku w tył. PO zniszczyło PGRy i hotele robotnicze i nasze kopalnie i FSO, nigdy więcej PO.
Robert O. z P...
miesiąc temu
Panie Michale, proponuję Panu, byś Pan jawnie zaczął krytykować obecne sądownictwo w Polsce, pod wodzą ministra Ziobry. Mile też byłaby widziana krytyka Prezesa Kaczyńskiego i Premiera Morawieckiego ! Popieraj Pan wywrotowe działania Donalda Tuska. Końcowy efekt będzie taki, że WŁOS Z GŁOWY Panu nie spadnie. Nawet instytucje unijne ujma się za Panem. W razie czego TSUE wyda oświadczenie w Pana obronie, Komisja Europejska zagrozi sankcjami ekonomicznymi. I to wszystko w ramach prześladowania opozycji przez reżim pisowski ! Głowa do góry cwaniaku. Jak kraść to miliony. Czekam na dzisiejsze programy stacji "cała prawda całą dobę". Dodał Pan Pisiorą, a nagrodą będzie Pańska bezkarność ! Europa nie pozwoli na prześladowanie opozycji w Polsce !
Ja111
miesiąc temu
Zwykły człowiek jak się spóźni z podatkami lub pomyli się w kwocie to musi wypisywać tzw czynne żale do skarbówki i z automatu jest podejrzany o chęć oszustwa. Gdzie ta tzw sprawiedliwość?
Cicho wszyscy...
miesiąc temu
Jak ona miał zarobić na alimenty dla wszystkich żon i na dzieci? Pomyśleliście o tym?! Trzeba było jakoś kombinować. No!
Ekspert
miesiąc temu
No ale on jest sedzią w twoja twarz brzmi znajomo... Ma immunitet i nic mu nie zrobicie
bETjgANn
Polus
miesiąc temu
I bedzie spiewal pod celą kombinator
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić