Zoperowali zdrowy nadgarstek pacjentce. Szpital przeprasza

15

Chciała zoperować cieśnie nadgarstka u lewej ręki, lekarze omyłkowo wykonali zabieg na prawej ręce. Teraz kobieta ma niesprawne dwie dłonie, a jej sprawę w szpitalu w Hrubieszowie bada prokuratura.

Zoperowali zdrowy nadgarstek pacjentce. Szpital przeprasza
W szpitalu zamiast lewej zoperowano jej prawą rękę (Pixabay)

Historię pani Wiesławy z Zamościa opisała Kronika Tygodnia. Kobieta zgłosiła się do szpitala w Hrubieszowie 20 grudnia ze skierowaniem na operację cieśni lewego nadgarstka.

Zabieg wykonano w pełnej narkozie, dlatego gdy po wybudzeniu pacjentka zobaczyła opatrunek na prawym nadgarstku była w szoku.

Na salę przyszedł lekarz, który mnie operował. Powiedział, żeby zmieniać opatrunek i że za dwa tygodnie mam się zgłosić do kontroli w poradni. Ja mu mówię: "Panie doktorze, ale to nie ta ręka została zoperowana", a on, że ta, która była na skierowaniu. Płakać mi się chciało - opisuje kobieta cytowana przez Kronikę Tygodnia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Plastyczna fuszerka": Chirurg przeraził się, gdy zobaczył jej nos

Jedna z córek opowiada, że gdy wypisywano mamę ze szpitala ordynator nie był obecny, a następnego dnia po zabiegu jego zastępczyni przekazała dziciom poszkodowanej pacjentki, że jest jej przykro.

Kobieta podkreśla też, że jej matkę czeka teraz ponowny zabieg, a życie w wyniku pomyłki jest bardzo utrudnione bo ma obecnie dwie niesprawne ręce.

Mamę czeka kolejny zabieg i kolejna narkoza, bo lewa ręka jak ją bolała, tak boli – mówi córka pacjentki cytowana przez portal.

Sprawa pani Wiesławy trafiła do Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie, a ta w rozmowie z portalem zapewnia, że obecnie trwa gromadzenie dokumentacji medycznej i planuje przesłuchać świadków. Na chwilę obecną nikomu nie postawiono zarzutu.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić