aktualizacja 

Zrobili to podczas rekolekcji. "Średniowiecze w polskiej szkole"

519

Stacja krzyżowa na szkolnym korytarzu i uczeń z krzyżem na plecach odgrywający Jezusa? Taka inscenizacja odbyła się w szkole na Kaszubach jako zwieńczenie wielkopostnych rekolekcji. "To świecka szkoła?" - pytają zdziwieni internauci i nie kryją, że ten pomysł im się nie do końca podoba.

Zrobili to podczas rekolekcji. "Średniowiecze w polskiej szkole"
Inscenizacja z ukrzyżowania Jezusa podczas rekolekcji w jednej ze szkół (Facebook, Zespół Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej)

W środę 13 marca w Zespole Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej zakończyły się rekolekcje wielkopostne.

Ich przebieg szkoła udokumentowała w poście w mediach społecznościowych. Uwagę internautów skupiły zdjęcia na których jeden z uczniów odgrywający rolę Jezusa tarza się z krzyżem na plecach po korytarzu na oczach innych dzieci.

W pierwszym dniu wykonaliśmy piękne palmy na Niedzielę Palmową. W drugim skupiliśmy się na drodze, jaką dla naszego zbawienia przeszedł Jezus. Rozważania skoncentrowane były nad własnym życiem, postawą wobec Boga i bliźniego. Zakończyliśmy nasze rekolekcje śniadaniem wielkanocnym, które było wspaniałą okazją do tego, aby wspólnie zasiąść przy stole. Rekolekcje to szczególne dni roku szkolnego, choć wolne od zajęć dydaktycznych, to jednak pełne nauki, które dostarczyły nam wiele ważnych i ciekawych myśli - czytamy w poście na profilu szkoły.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bartłomiej Sienkiewicz: Jest mi wstyd za ludzi domagających się wyprowadzenia niepełnosprawnych z Sejmu

Tymczasem oburzeni internauci pytają: czy to świecka szkoła? A jedna z osób w ostrych słowach pisze o całym wydarzeniu:

Średniowiecze w polskiej szkole! Skandal z tym ukrzyżowaniem ucznia. Czy dyrekcji religia rozum odebrała!? Niech się sam ukrzyżuje, jako ten "mistrz i nauczyciel". A rekolekcje powinny być w kościele. Szkoła jest od szerzenia oświaty, a nie ciemnoty.

A jak wam się podoba taki sposób organizacji zajęć dla uczniów i tego typu rekolekcyjne inscenizacje w szkole?

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić