o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NM
|

Zwiększenie pensji dla posłów i senatorów? Sejm rozważy pomysł nawet w ten piątek

19
Podziel się

W 2018 roku pensje posłów zmniejszono o 20 proc. Jak jednak się okazuje. nie na długo. Nieoficjalnie wiadomo, że PiS i opozycja chcą zwiększenia pensji posłów i senatorów. Projekt może być rozpatrywany już nawet 14 sierpnia.

Zwiększenie pensji dla posłów i senatorów? Sejm rozważy pomysł nawet w ten piątek
Zwiększenie pensji dla posłów i senatorów? Sejm rozważy pomysł nawet w ten piątek (Getty Images, Sean Gallup)
bELvhHcR

Według źródła "Dziennik Gazeta Prawna" posłowie i senatorzy chcą zwiększenia swoich pensji. Na ten moment pomysł aprobuje ponoć zarówno PiS, jak i opozycja, co może być dla niektórych dużym zaskoczeniem.

Wielu obywateli uważa, że posłowie nie mogą dzisiaj narzekać na swoje wynagrodzenie. Jest to w tej chwili prawie 6 tys. netto, plus dieta poselska w wysokości 2,5 tys. zł. Każdy z posłów ma też przyznawane 14 tys. na prowadzenie swojego biura.

bELvhHcT

Jak nieoficjalnie informuje źródło, projekt może zostać rozpatrzony nawet w najbliższy piątek. Posłowie chcą, by pensje były większe o 20 proc. To oznacza powrót do sytuacji sprzed afery w 2018 roku.

Zobacz także: Protesty w obronie Margot. Wiceszef MON o agresji wobec policji: To jest zamach na państwo

Nowe wynagrodzenie poselskie? Nawet 15 tys. zł

Anonimowy informator "DGP" sugeruje jednak, że przywrócenie starego porządku w tym obszarze to nie wszystko. Pomysłodawcy mają rozważać także zwiększenie pensji nawet do ok. 15 tys. złotych.Mówi się także o pomyśle rezygnacji z diety poselskiej.

bELvhHcZ
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELvhHdu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(19)
niech was
rok temu
Posłowie PiS odczuli zmianę w pieniądzach, tyle że na Plus. Nadrobili z nawiązką utratę 20% poprzez delegacje i podobne wpływy. Bo im się należało. PiS to organizacja przestępcza, rodzaj mafii. Popierajcie ich, bo kradną fachowo a wy jesteście zadowoleni. A przecież zawsze chodzi oto, żeby czuć zadowolenie. Na drobiazgi, jak drożyzna nikomu nie przeszkadza. Jak się je mniej to się jest zdrowszym. PiS jest the best powiedział Rydzyk. Ma rację.
ip123
rok temu
Kwota wzrostu pensji to obraz wielkości inflacji. A kto wie najlepiej?
All
rok temu
Oslom, politykow, ciagle malo ale spokojnie wiedza jak zadbac o siebie i tylko o siebie. Do reszty zedrzec z obywateli, Co tam Im sie nalezy!!!
bELvhHdv
Uffoo
rok temu
Jeszcze im mało,? !!! jak my wszscy tyle dostajemy od naszego Państwa,to skąd ta bieda się bierze?
Monwa
rok temu
Jestem nauczycielem. Mam 2800 brutto plus 13% za wysługę, biuro w domu z własnym laptopem z odzysku. Place za kartki, materiały, książki, nagrody. Nam nie chcą dać 6%, bo nie ma. Ogólny kryzys, a oni podwyżkę. Niech dadzą ludziom odszkodowania, niepełnosprawnym dzieciom. Dali bony na wakacje. Znam rodzine, która ma 1000, ale nie wyjedzie, bo to za mało. 500+ chcą zastąpić bonem. A matka nie zapłaci bonem psychiatrze syna ani za leki. Ja i moi znajomi tez nie będziemy mogli ich wydać, jeśli obóz narciarski nie będzie mógł być tak opłacony, zajęcia taneczne, karate, szkoły językowe itd. Ma być po to, żeby oni mieli za co się bawic. Ile jest takich ludzi, co nie wykorzystali i nie wykorzystają bonu. Na lody, basen, kino ich nie zamienia.
Bobek
rok temu
Możemy sobie pogadać ale i tak to nic nie da...
Jan Życki
rok temu
Średnia krajowa wystarczy. Może 460-ciu chętnych się nie zgłosi i zostaną sami ideowi. Stu na przykład.
OBYWATEL
rok temu
SPOKOJNIE RODACY.JAK MY BEDZIEMY NOCĄ SPALI TO ONI WSZYSTKO PRZEGŁOSUJĄ NA SWOJĄ KORZYŚĆ.
nick
rok temu
Cion Gle Mao
maja
rok temu
Moim zdaniem praca posłów, senatorów itp. powinna być za darmo. Tylko wtedy byłaby możliwość, żeby ci wszyscy ludzie pomyśleliby o Polsce, poprawie życia obywateli, a nie tylko o korzyściach materialnych z tego płynących.
gośćolak
rok temu
Ciągle biedacy mają za mało a mnie musi starczyć głodowa emerytura na wszystko a elyta z głodu zdycha za piętnaście tysięcy miesięcznie i darmowo prawie wszystko
Janka
rok temu
Dla obywateli 200 zł dla posłów 15 koła. Chyba oszaleli żadnej skromności!!!! Tylko rozpasanie i skok na koryto. No tak juz po wyborach!!!
Natalia
rok temu
Właśnie robię pranie. Czy wiecie jak bardzo podrożały proszki do prania?
bELvhHdn
Petern
rok temu
Senatory z PO potrzebują kasy , to ich ostatnia kadencja .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić