o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aniela Siwek
|

Wrócił do Wuhan i stanął jak wryty. Wstrząsające odkrycie

46
Podziel się

22-letni Lin Buxiu pojechał w styczniu do rodzinnego domu na krótką wizytę, zostawiając swojego żółwia w akademiku w Wuhan. W tym samym czasie ogłoszono blokadę i restrykcyjne zasady. Kiedy student wrócił do swojego mieszkania, zastał w nim niecodzienny widok.

Wrócił do Wuhan i stanął jak wryty. Wstrząsające odkrycie
Studenci z Wuhan wrócili do nauki. Na zdjęciu uczniowie Huazhong University of Science and Technology. (Getty Images)
bDzcQQjp

22-latek wrócił do swojego akademika w Wuhan po prawie 8 miesiącach. Na balkonie znalazł szczątki żółwia, którego zostawił tam jeszcze na początku roku, kiedy rozkręcała się pandemia.

Lin Buxiu opuścił swój dormitorium w prowincji Hubei w środkowych Chinach 12 stycznia. Wyjechał, aby odwiedzić swoje rodzinne miasto Taiyuan w północnej prowincji Shanxi na zimowe wakacje. Kilka dni później zarówno jego miasto, jak i Wuhan zostało zamknięte z powodu rozwijającej się pandemii koronawirusa.

bDzcQQjr
Planowałem nieobecność tylko przez około miesiąc, więc zostawiłem mu wystarczającą ilość jedzenia i wody na kilka tygodni. Kiedy w końcu wróciłem do mojego pokoju w akademiku na kampusie, znalazłem mojego żółwia martwego i wyschniętego- powiedział Lin dla Asia Wire.
Zobacz także: Skutki koronawirusa w przyrodzie. Włoscy rybacy zgłaszają problem
bDzcQQjx

Student wrócił do akademika dopiero 31 sierpnia. Na balkonie znalazł szkielet żółwia. Zdjęciami i wideo podzielił się na chińskiej wersji TikToka – Douyin.

Lin planuje zachować szkielet swojego pupila. Jak powiedział, trzyma go na półce z książkami, ale wkrótce zamierza kupić specjalny szklany pojemnik, aby móc go odpowiednio eksponować.

bDzcQQjy
bDzcQQjS
KOMENTARZE
(46)
aaa
4 miesiące temu
Ja bym stanął jak wryty gdyby żółw znalazł żółwicę, albo zaprzyjaźnił się z gołębiem. Ale to że zdechł po pół roku bez wody, to dopiero szok.
Adcia
4 miesiące temu
Przecież to bezsens,żeby pisać takie paranoję.Gdzie Ty człowieku miałeś sumienie zostawić żółwia na pół roku i w męczarniach zdechl bez wody i pożywienia
Sndnjr
4 miesiące temu
Takie artykuły są poprostu żałosne
bDzcQQjT
Marcin
4 miesiące temu
No faktycznie temat do publikacji normalnie pierwsza strona xD
Zonk
4 miesiące temu
Zjedli żółwia. Oni wszystko jedzą...
Najnowsze komentarze (46)
tego typu
4 miesiące temu
Tak kochał swojego pupila, że ten wykorkował... no no... to teraz jemu dać zapas tylko na miesiąc, a zamknąć na pół roku...
Żółw
4 miesiące temu
Stanął jak wryty bo planował tego żółwia zjeść na obiad . Że szkieletu nie dało się nic upitrasić więc jak stanął tak do dzisiaj stoi
Ania
4 miesiące temu
Świetny artykuł👏
Juzek
4 miesiące temu
Wirus go zjadł oto co się stało
DFG
4 miesiące temu
Fascynujaca historia, nagrode Pulitzera dla autorki.
Wooow
4 miesiące temu
Eee... A juz myślałam że żółw zmutował wskutek czarodziejskiego politycznego koronawirusa... A tu rozczarowanie... Wysechl na wiór 😱
Majka
4 miesiące temu
To jest szok zolw zostal nie zjedzony przez Chinczyka .😉
Jak
4 miesiące temu
No, tak tragedia, przecież mógł go wcześniej zjeść na obiad.
bDzcQQjL
Akebono
4 miesiące temu
A czego się spodziewał? Że żółw skonstruował gospodarstwo agroturystyczne?
Gorol
4 miesiące temu
Żółwia nie zabił wirus tylko głód ( ludzka głupota ), tak też będzie z nami hak nie zmądrzeje my. Pozdrawiam serdecznie i apel nie dajcie sobie zrobić wody z mózgu.
To JA
4 miesiące temu
a co miła siedzieć i czekać robiąc swetry na drutach dla żółtego
Bernadetta...
4 miesiące temu
Teraz to sobie może robić preparaty,DZIWAK. nic więcej.Trzeba było wziąć ze sobą przyjaciela a nie zostawiac. na początku pandemii jak żył trzeba było dzwonić do służb akademika i prosić o zajęcie się żółwiem,dziecko wiedziałoby co robić.Zolw. żyłby. a student.nie trzymałby jego szkieletu. w akwarium. i nie publikował swojego dziwnego zachowania.
Wychodzę
4 miesiące temu
No nie możliwe, że też go o nie zerzarł
Karol
4 miesiące temu
Co za sensacja! To było oczywiste. Już nie macie chyba wazniejszych tematów.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić