Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Mówił, że koronawirus to "kara Boża". Teraz sam jest zakażony

52
Podziel się:

Patriarcha Filaret stwierdził, że koronawirus jest karą Bożą za grzechy ludzi. Jako główny "występek" ludzkości, za który spotyka ją "sprawiedliwość", wskazał homoseksualizm, czym oburzył środowiska LGBT na Ukrainie, a także naukowców. Teraz patriarcha sam jest zakażony koronawirusem.

Mówił, że koronawirus to "kara Boża". Teraz sam jest zakażony
(Getty Images, Sergii Kharchenko)

Patriarcha Filaret to popularny 91-letni duchowny, głowa Kościoła Prawosławnego na Ukrainie. Ostatnimi wystąpieniami wzburzył środowiska LGBT, a także naukowców, stwierdzając, że koronawirus to "kara za grzechy".

Środowiska LGBT planowały nawet pozwać patriarchę. 91-letni duchowny wskazał, że powodem pandemii są w szczególności grzechy homoseksualizmu - podaje agencja Reutera.

Patriarcha Filaret ma COVID-19

Zwierzchnik Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej niedawno poddał się badaniom na COVID-19. Test wykonano, ponieważ patriarcha wykazywał objawy choroby. Miał m.in. zapalenie płuc.

Po wykonaniu testów okazało się, że patriarcha Filaret ma wynik pozytywny. Obecnie przebywa w szpitalu. Nagranie, w którym przekonywał o powodzie pandemii, pochodzi z marca. Było transmitowane na żywo w mediach.

Za poglądy, jakie głosił w trakcie swoich kazań transmitowanych szerokiej publiczności, środowiska LGBT chciały, aby nadawca zmusił patriarchę do przeprosin. Ostatecznie duchowny nie wycofał się ze swoich słów.

Zobacz także: Piątka dla zwierząt. Tadeusz Rydzyk przeciwny nowemu projektowi PiS? Szef młodzieżówki tłumaczy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(52)
Filozof
2 lata temu
Chcesz żyć bez grzechu? Zostań Ateistą!!!
olkry
2 lata temu
tacy ludzie mnie najbardziej śmieszą:D
Asia
2 lata temu
A oznacza tylko tyle że wszyscy bez wyjątku jesteśmy grzeszni. I gdzie to prawdziwe dziennikarstwo. Ten fakt jest znany od dziejów Adama i Ewy. Dzidy prawdziwy dziennikarz to żadkość. Większość to żałość.
SuperGosć
2 lata temu
No bo bycie homoseksualistą usprawiedliwia wszystko czyli kompletną niewiedzę o wszystkim a zwłaszcza co o homoseksualizmie stanowi Biblia i dlaczego jak każdy grzesznik powinien być upominany przez zobowiązanego do tego przez Biblię każdego chrześcijanina a już zawłaszcza księdza czy popa, pastora, starszego zboru itd. Ponieważ takie pouczanie i piętnowanie grzeszników dotyczy wszystkich grzechów wymienionych w Biblii więc dziwi mnie to, że tylko homoseksualiści się na to gremialnie i hałaśliwie obrażają a np bałwochwalcy, mordercy, cudzołożnicy, oszuści czy wyrodne dzieci itd. już takich zbiorowych akcji nie podejmują. Ciekawe. co?
Nostra
2 lata temu
No to się wydało jak grzeszy Filaret...
nb@#$
2 lata temu
mozecie nie wierzyć jak chcecie pan Bóg nie rychliwy ,ale polska też płaci swą cenę.dlaczego nie atakują meczetów .czego pedofile się boją ,zę ich ukamienują ,a policja nic nie zrobi?Najlepiej jest osmieszyć figurę Chrystusa , a za oceanem Kosciuszki. ja nie wierzę w ocieplanie klimatu. to jest po to aby ciągnąc' od nas kasę. ,zeby jakaś małolata wtracała się w sprawy dorosłych(jak byłem dzieckiem nie wolno było siedzieć z dorosłymi a dziś dzieciom wszystko wolno). a co do tego widea. to na łańcuchu i kagańcu widziałem maszerujacych lgbt-owców w brukseli i w berlinie.czyli człowieka mozna prowadzić.dziką lochę nie wolno zabić a laska ,zażyczy sobie aborcji(tylko nie powie ,że po tym ma nawet myśli samobujcze).a myślałem ,ze polacy to mądry naród,to czego nie uznacie kairodztwa, zoofili, pedofilli , sexu 6-9 latków .co pastor czy ksiądz to pedofil , a zwykły to moze głaskać córkę, syna, dziecko sąsiada i nie piszczie ,że małolaty nie prowokuja, nawet w reklamach wygladają jak pelnoletnie panie do towarzystwa chiny w dawnych czasach uważały sex z nielenimi za normalny i prozdrowotny noi .a u nas się za prozdrowotnosć sciga.zastanuwcie sie co piszecie. bo nawet jak ktoś popatrzy sie namoją dziewczynę mogę oskarżyc go o molestowanie mojej partnerki. i co zabronicnie mi
txt
2 lata temu
Kara za grzechy dopiero nastąpi. Przeczytaj apokalipsę w Nowym Testamencie. Każdy powinien zapoznać się z żywym słowem bożym. Czy wierzy czy też nie, powinien wiedzieć co Bóg przygotował dla każdego grzesznego śmiertelnika.
anna
2 lata temu
zło wraca
jan
2 lata temu
nie przekręcajcie - on powiedział ogólnie że to kara za grzechy - w Sodomie i Gomorze też ginęły ludzie uczciwi i dobrzy .POTOP też dotyczył wszystkich .Czytałam więc znam jego przesłanie a LBGT no cóż to jest niezwykła zaraza to to opłacana ideologia lepiej uważajmy bo możemy w krótkim czasie się kiwać bo tak zechcą muzułmanie
BBB
2 lata temu
No i trafiła kosa na kamień:)
heh
2 lata temu
Na złodzieju czapka gore, a oliwa sprawiedliwa, prawda zawsze wyjdzie na wierzch, wyszło szydło z worka, nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka , nie strasz, nie strasz, bo się...
heh
2 lata temu
Powinien się przygotować, jeżeli wierzył we własne słowa, zanim go pokarało. Ale że nie przewidział, że się spełnią?
:))
2 lata temu
Rydzyk tez mowil. I co - jest bez grzechu?
Gumis
2 lata temu
A jakimi testami go badali bo o ile wiadomo te testy to lipa, ludzie zacznijcie myśleć, to nie jest Polski rząd, odpowie za zbrodnię przeciw ludzkości, . Każdy odpowie za swoje czyny, na tym albo na tamtym świecie, oni mają krew na rękach.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić