aktualizacja 

98-letnia weteranka zgłosiła się na ochotnika. Chciała walczyć za Ukrainę

Ukraińskie MSZ pokazało na Twitterze 98-letnią weterankę Olhę Twerdochlibową, która była gotowa kolejny raz w swoim życiu służyć ojczyźnie podczas wojny. Kobieta jest weteranką II wojny światowej.

98-letnia weteranka zgłosiła się na ochotnika. Chciała walczyć za Ukrainę
98-latka chciała ponownie walczyć. (Twitter)

Ukraińskie MSZ w mediach społecznościowych pokazało 98-letnią Olhę Twerdochlibową. Weteranka II wojny światowej była gotowa, aby po raz kolejny walczyć o wolność swojego kraju.

Weteranka chciała ponownie walczyć

Była gotowa, by znów bronić ojczyzny, ale mimo wszystkich zasług i doświadczenia odmówiono jej z powodu wieku. Jesteśmy pewni, że już wkrótce w Kijowie będzie świętować kolejne zwycięstwo! - czytamy w poście.

Nie jest to odosobniony przypadek. Na początku marca media społecznościowe obiegło zdjęcie starszego mężczyzny, który stawił się do poboru do ukraińskiej armii. 80-latek miał tłumaczyć, że robi to dla swoich prawnuków.

Fotografię udostępniła na Twitterze Kateryna Juszczenko, żona Wiktora Juszczenko, byłego prezydenta Ukrainy. Napisała także, że 80-latek miał ze sobą małą walizkę, która mieściła "dwie koszule, parę dodatkowych spodni, szczoteczkę do zębów i kilka kanapek".

W Ukrainie obowiązuje mobilizacja do wojska. Dotyczy wszystkich mężczyzn pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. W mediach pojawiają się doniesienia nie tylko o starszych ochotnikach, ale także o nastolatkach, którzy chcą pomóc.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Apel Ukrainy do rosyjskich żołnierzy. "Bardzo dobra zagrywka, naprawdę cwana"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić