Alarm bombowy im nie przeszkodził. Ukraińcy wzięli ślub w bunkrze

W czasie wojny para Ukraińców postanowiła się pobrać. Ślub rozpoczął się w urzędzie we wsi Awanhard koło Odessy, ale został przerwany przez alarm przeciwlotniczy. Zakochani złożyli przysięgę małżeńską w schronie.

Alarm bombowy im nie przeszkodził. Ukraińcy wzięli ślub w bunkrze
Ukraińcy wzięli ślub w schronie (Facebook, Ісаєва Дар'я)

Lokalne władze poinformowały, że w środę 2 marca w miejscowości Awangard w obwodzie odeskim odbył się niezwykły ślub. Ceremonia rozpoczęła się w urzędzie stanu cywilnego, jednak została przerwana przez syreny alarmowe.

Mimo to zakochani nie mieli zamiaru rezygnować ze ślubu. Wszyscy zgromadzeni zeszli więc do schronu przeciwbombowego. Tam para młoda złożyła przysięgę małżeńską.

Ukraiński policjant poślubił ukochaną w schronie

Urzędnicy opublikowali w mediach społecznościowych zdjęcia i nagranie ze ślubu. "Wladyslaw i Natalia oficjalnie stali się mężem i żoną (...). Podczas gdy w Kijowie podczas bombardowań rodzą się dzieci, w Awanhardzie rodzą się nowe rodziny" - skomentowali.

We wpisie poinformowano, że Wladyslaw służy w policji i chroni ojczyznę. "Mamy nadzieję, że już niedługo, wraz ze zwycięstwem, nowożeńcy będą świętować wesele w gronie rodziny i przyjaciół" - podkreśliły lokalne władze.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zobacz także: Wystąpienie Zełenskiego w PE. "To był moment historyczny"

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić