aktualizacja 

Całe życie źle obierasz mandarynki. "To nie są żarty, to serio działa"

84

Obieranie mandarynek może być mocno irytujące, szczególnie gdy trafimy na wyjątkowo oporną skórkę. Marcin Jackowiak, dietetyk online znalazł na to sposób, którym dzieli się na swoim Instagramie.

Całe życie źle obierasz mandarynki. "To nie są żarty, to serio działa"
Dietetyk pokazał sprytny sposób na wygodne obieranie mandarynek (Adobe Stock, Instagram)

Zamiast siłą mocować się z przylegającą do soczystego owocu skórką, wystarczy nóż i jeden prosty trik. Taka metoda, widoczna na filmiku opublikowanym na kanale dietetyka początkowo może dziwić, szczególnie, że sami nie wpadliśmy na nią wcześniej.

Jak obierać mandarynki? Całe życie byliśmy w błędzie - przekonuje Marcin Jackowiak i prezentuje na swoim kanale filmik z mężczyzną, który w dwóch ruchach idealnie obiera ze skórki połówki mandarynek.

Dietetyk nie daje jednak wiary sprytnym nagraniom dostępnym w sieci, które może i dobrze prezentują się w szybkim montażu, ale ich skuteczność w realnym życiu często bywa dyskusyjna. Dlatego prezentowany w podpiętym do swojej rolki sposób na obieranie mandarynek, testuje samodzielnie.

Dobra, to nie są żarty, to serio działa - przekonuje Jackowiak. - Zrobiłem próbę na dziesięciu mandarynkach, siedem przeszło gładko, dwie tak sobie, a jedna się rozwaliła w trakcie - dodaje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Świąteczne zapachy w domu. Proste triki na odmienienie wnętrza w grudniu

Okazuje się jednak, że internauci nie podzielają zachwytu nad pomysłem na obieranie mandarynek prezentowanym przez influencera. Komentarze pod wpisem, na którym mężczyzna najpierw nożem przecina mandarynkę na pół, następnie wypycha od spodu owoce wciskając skórkę nie pozostawiają żadnych wątpliwości.

"Widziałam to z pomarańczą, przetestowane, najgłupszy pomysł świata. Sok z pomarańczy tryskał wszędzie" - pisze jedna z komentujących osób, a kolejna zauważa, że pomysł może mieć sens, ale tylko pod warunkiem, że ma się przy sobie nóż. "Każdy myślący człowiek ułatwia sobie życie i wybiera najprostsze rozwiązania." - dodaje ktoś inny.

Negatywnych spostrzeżeń jest o wiele więcej, dlatego w końcu zrezygnowany influencer pisze:

Mimo wszystko, chyba tradycyjny sposób nie jest taki zły, nie trzeba się ubrudzić i używać noża.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić