Co wsypać do każdej przegrody w pralce? "Robiłam to źle przez 30 lat"

224

Pranie jest jedną z najczęściej wykonywanych przez nas czynności. Mimo to, nie każdy wie, jak odpowiednio je wykonać i poprawnie używać pralki. Prawie każda maszyna piorąca posiada trzy przegrody na detergenty. Co wsypać do każdej z nich? Kolejność ma znaczenie!

Co wsypać do każdej przegrody w pralce? "Robiłam to źle przez 30 lat"
Co wsypać do każdej przegrody w pralce? (Pixabay, Twitter, @romankemp)

Pralka to jedno z najczęściej używanych urządzeń domowych. Bez niej chodzilibyśmy w brudnych i niezbyt przyjemnie pachnących ubraniach. Niestety, jeśli ustawimy zbyt wysokie obroty lub złą temperaturę, poszczególne części naszej garderoby mogą skończyć tragicznie. Niektóre się zmechacą, a inne mogą nawet zmienić swój rozmiar.

Aby jak najdłużej zachować nasze ubrania w rewelacyjnym stanie, warto wiedzieć, w jaki sposób je prać. Kluczowe jest tutaj odpowiednie wsypanie i wlanie detergentów przed uruchomieniem maszyny. Większość pralek ma trzy otwory, do których należy wsypać proszek i inne czyścidła. Jak poprawnie to zrobić? Okazuje się, że nie każdy wie, co i gdzie należy dodać.

Trzy przegrody w pralce. "Robiłam to źle przez 30 lat"

Jeden z użytkowników Twittera, angielski prezenter radiowy Roman Kemp, opublikował na swoim profilu zdjęcie, które podpisał ironicznie: - Cześć, jestem Roman. Mam 29 lat i nadal nie mam pojęcia, co umieścić w każdej z nich… - czytamy pod zdjęciem pralki.

Jego wpis wywołał niemałe zamieszanie. Okazało się, że nie jest jedyny, a problem z poszczególnymi przegrodami szuflady na detergenty ma zdecydowana większość osób.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wpis został udostępniony na grupie facebookowej Family Lockdown Ideas przez jedną mamę. Kobieta ujawniła, że ​​używała swojej pralki niewłaściwie przez ostatnie 30 lat. - Musiałam się tym podzielić, ponieważ właśnie odkryłam, że robiłam to źle przez 30 lat i wsypywałam proszek do prania nie tu, gdzie trzeba - stwierdziła kobieta.

Wiele osób może machnąć ręką na ten "problem". Jednak to, w jaki sposób wsypujemy proszek i wlewamy pozostałe płyny ma bardzo duże znaczenie nie tylko dla kondycji naszego urządzenia, ale również dla naszych ubrań.

Gdzie wsypać proszek do prania?

Głos w dyskusji zabrała Laura de Barra, ekspertka od sprzątania. Kobieta wyjaśniła, do czego służą poszczególne przegrody na pranie i co powinno się w nich znaleźć.

Zazwyczaj są 3 przegródki, w których umieszczamy: pranie wstępne, proszek do prania, środek zmiękczający. Niewiedza może sprawić, że ubrania będą bardziej śmierdzące, drapiące i nie starczą nam na długo, lub po prostu nie będą służyły do tego, do czego powinny.

Podkreśliła też, że pralka nie pierze w tym samym czasie wszystkimi środkami jednocześnie. Każdy z nich ma swoją funkcję, a każda przegroda przeznaczona jest na inny specyfik. Pranie wstępne zawiera detergenty, które pomogą usunąć silne zabrudzenia. Płyn do płukania ma na celu "utrzymać się", więc wymaga tylko etapu płukania, a proszek nigdy nie zadziała, jeśli nie następuje po nim płukanie.

Podział prezentuje się w następujący sposób:

  • Kwiatek - komora na środek zmiękczający (płyn do płukania)
  • Symbol I - środek piorący dla prania wstępnego
  • Symbol II - środek piorący dla prania zasadniczego (proszek do prania).
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Jak często powinno się prać pościel. Badania naukowców nie pozostawiają wątpliwości
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić