aktualizacja 

Ogłoszenie o pracę z Lublina. To rozjuszyło ludzi

1085

Ile jest warta praca dobrego fachowca? Zdania internautów w tej kwestii są mocno podzielone. Jeden wpis na facebookowej grupie, gdzie można znaleźć ogłoszenia o pracę wystarczył, by rozgorzała gorąca dyskusja.

Ogłoszenie o pracę z Lublina. To rozjuszyło ludzi
Ogłoszenie o pracę. Jeden wpis wystarczył. "Poszukuję pracownika, nie alkoholika" (Facebook, Pixabay)

Ogłoszenia o pracę pojawiają się nie tylko na oficjalnych stronach firm czy specjalnych platformach do tego przeznaczonych. Miejscem w sieci, gdzie można poszukiwać źródła zarobku jest także Facebook. Na platformie powstało mnóstwo grup, na których potencjalni pracownicy i pracodawcy mogą oferować swoje usługi lub oferty zatrudnienia.

Na jednej z lubelskich grup typu "praca szuka człowieka" pojawiło się ogłoszenie o pracę. Mężczyzna zaanonsował, że poszukuje pracownika do wykańczania wnętrz. Do obowiązków zatrudnianej osoby należałoby również układanie płytek. Oprócz obowiązków pojawiło się dodatkowe wymaganie. To zdanie wystarczyło, by pod postem rozgorzałą burzliwa dyskusja.

Poszukuję pracownika przy wykańczaniu wnętrz i układania płytek. Nie alkoholika. Praca 8 godz. 250 zł dziennie - brzmi ogłoszenie zakończone numerem telefonu do kontaktu.

"Pracownika, nie alkoholika, 250 zł dziennie"

Oburzenie, ale też rozbawienie wywołało w internautach zdanie o "pracowniku", a nie "alkoholiku". Inni zwrócili uwagę na stawkę dzienną. 250 zł za 8 godzin pracy wydaje się niektórym bardzo niską stawką, jak za pracę dobrego fachowca. W komentarzach rozgorzała dyskusja.

30 zeta za godz za fachowca... Brakuje jeszcze 120 żeby kogoś znaleźć z tymi wymaganiami.
No chyba kogoś poniosło... Cena za metr ułożenia płytek to w Lublinie 100-150 zł dla firmy. Odliczy Pan od tego koszty prowadzenia firmy, sprzętu czy systemów do układania płytek, to może połowa z tej ceny zostanie...
Powodzenia w poszukiwaniach.
Jeszcze nie alkoholika...
30zl za układanie płytek to chyba było ładnych parę lat temu, może i wszystko poszło w górę, ale dla wszystkich nie, aby dla przedsiębiorców, a dobry fachowiec bez nałogów to się ceni.
Alkoholik to nie, ale idiota to już może być. 250 zł za 8h.
Dla kogoś, kto się zna na temacie 30zl to niedużo. Z drugiej strony będąc pracodawcą zapłacić 30 zł komuś, kto się nie zna to też sporo.
Zobacz także: Planujesz remont? Na ekipę możesz czekać nawet rok
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić