Czy bycie singlem to grzech? Ksiądz stanowczo odpowiada

43

Internauci coraz częściej korzystają z porad księży prowadzących kanały ewangelizacyjne na TikToku. Jeden z mężczyzn zapytał teraz kapłana katolickiego Sebastiana Picura, czy bycie singlem aż do swej śmierci jest grzechem. Duchowny stanowczo i krótko skomentował. Niektórzy mogą się zdziwić.

Czy bycie singlem to grzech? Ksiądz stanowczo odpowiada
Czy bycie singlem to grzech? (Adobe Stock, Tiktok)

Ksiądz Sebastian Picur to jeden z bardziej rozpoznawalnych katolickich duchownych w mediach społecznościowych. Prowadzi konto na TikToku, gdzie aktualnie śledzi go już ponad 712 tysięcy internautów. Wciąż jednak to grono się powiększa.

Kapłan pracuje jako wikary na Podkarpaciu w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie. Interesuje się losami młodych ludzi. Stara się ich nakierowywać na drogę prowadzącą do Chrystusa.

Ostatnio napisał też swoją pierwszą książkę o młodzieży i dla młodzieży. Jego publikacja nosi tytuł "Holy Game".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ksiądz o kontaktach na Białorusi. „Migranci są tylko i wyłączenie elementem tej gry”

Czy bycie singlem to grzech? Ksiądz Picur nie ma wątpliwości

Niedawno do duchownego odezwał się pewien internauta. Chciał wiedzieć, czy życie w pojedynkę, jeśli się jest katolikiem, zalicza się do grzechów. Sformułował konkretne pytanie do księdza.

Ja księdzem nie zostanę, lecz mimo to, wolę nie mieć drugiej połówki do końca życia. Czy to jest w jakimś stopniu grzech? - zastanawiał się pewien internauta.

Ksiądz Sebastian Picur szybko udzielił mu odpowiedzi. "Mamy różne powołania prowadzące do zbawienia. Kapłaństwo, życie zakonne, małżeństwo oraz życie w stanie wolnym" - dosadnie skwitował duchowny.

Wideo cieszyło się dużą popularnością wśród widzów na TikToku. Zostało wyświetlone już ponad 24 tysiące razy. Internauci z chęcią pozostawiali pod nagraniem liczne komentarze. Poniżej przytaczamy tylko część z nich.

Ja też żyję sam i nikogo nie szukam. Chcę zostać sam do końca życia, bo kobiety są trudne do zrozumienia - pisał jeden mężczyzna.
Prowadzące do zbawienia? Zbawia Chrystus, nie droga - upierał się kolejny użytkownik.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić