Do czego służy otwór w rurze odkurzacza? Odpowiedź może zaskoczyć

585

Czy zastanawialiście się, do czego tak naprawdę służy przesuwny otwór umiejscowiony w rączce lub rurze odkurzacza? Ma on ciekawe zastosowanie, o którym wie niewiele osób. Okazuje się, że jest niezbędny podczas sprzątania i może uratować przed sporymi wydatkami.

Do czego służy otwór w rurze odkurzacza? Odpowiedź może zaskoczyć
Otwór w rączce odkurzacza ma ważną funkcję (Adobe Stock)

Najczęściej myślimy, że przesuwny otwór w rurze odkurzacza jest niczym innym, jak zupełnie zbędnym elementem w urządzeniu. Twórcy sprzętu nie umieścili go tam jednak bez potrzeby. Otwór ma niezwykle ważną funkcję, która może wpłynąć na poprawne działanie odkurzacza.

Otwór w rurze odkurzacza. W jakim celu go używamy?

Trudno wyobrazić sobie sprzątanie mieszkania bez odkurzacza. Dzięki niemu łatwo oczyścić podłogę z kurzu i innych zanieczyszczeń. Podczas codziennego użytkowania rzadko przyglądamy się sprzętowi i raczej nie analizujemy przydatność jego poszczególnych elementów.

Jedną z części, które nieczęsto są w odkurzaczu używane poprawnie, jest otwór w jego rączce. Tymczasem ma on genialne zastosowanie, chroniące posiadacza przed ponoszeniem dodatkowych kosztów. Znajduje się on w każdym odkurzaczu. Można go z łatwością zamknąć i otworzyć dzięki przesuwnej klapie. Wiele osób jest przekonanych, że służy on do kontrolowania mocy ssania. Zaprojektowano go jednak do innego celu.

Mało znana funkcja otworu w rurze odkurzacza. Pozwala sporo oszczędzić

Otwór w rączce odkurzacza przydaje się, gdy dojdzie do zapchania sprzętu wciąganymi do środka zanieczyszczeniami. Element chroni także przed przegrzaniem się silnika. Jeśli podczas sprzątania do rury przedostanie się większy przedmiot, który mógłby spowodować uszkodzenie urządzenia, wystarczy otworzyć klapę, a ciśnienie od razu się zmniejszy, ochładzając wnętrze.

Po odsłonięciu otworu należy wyłączyć odkurzacz, a dopiero później zająć się usunięciem zatoru. To bardzo przydatna wiedza, która może uchronić przed dużymi wydatkami na naprawę sprzętu lub kupno nowego. Większe śmieci przedostające się do środka odkurzacza powodują najczęściej spore uszkodzenia.

Zobacz także: Proste sposoby na czyszczenie trudno dostępnych miejsc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Autor: SPP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić